צוות פדה-פוריה ביום בריאות ראשון בבועינה נוגידאת

צוות המרכז הרפואי פדה-פוריה הגיע ליום בריאות ראשון לתלמידי חט"ב מערבי בבועינה נוג'ידאת.

יום בריאות ראשון לכ 200 תלמידי חט"ב מערבי בבועיינה נוג'ידאת התקיים ביום חמישי 24.10.19 . מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה ציינה כי יום הבריאות יצא לפועל הודות ליוזמה משותפת של המועצה המקומית בועיינה נוג'ידאת בהובלתו של מקדם הבריאות בישוב, מוחמד דלאשה, ובשיתוף פעולה עם נשיא סניף עכו של עמותת הבונים החופשיים חליל עוואד. "ביחד בנינו יום של פעילות ייחודית ומותאמת לביה"ס. החל מהשעה 9:30 בבוקר ,הגענו צוות גדול  והפעלנו במקביל סבבים של הרצאות ופעילויות לכתות השונות. זו היתה חוויה יוצאת דופן ומעשירה לתלמידים ולא פחות עבורנו" .

יום הבריאות כלל מספר תחנות שהתקיימו במקביל, כשהתלמידים  עברו בין התחנות: מרכז בריאות וספורט לילדים ובני נוער- את הפעילות העבירה  ד"ר ריהאם חליילה, , עיסאם מנסור וקאסם מסאלחה אחים בכירים העבירו סדנת  החייאה למקרה דום לב  כולל התנסות עם בובת החייאה ומכשיר הדפיברילטור. פרופ' ארנון בלום ועלי נוג'ידאת אח בכיר במחלקה פנימית א', העבירו הרצאה בנושא רפואה מונעת והסיכונים שבמשקאות אנרגיה ומשקאות אלכוהוליים. מלכה שטיין מתאמת ההשתלות וריזק סרחאן, אח אחראי בפנימית א', העבירו הרצאה על השתלות איברים וחשיבות תרומת האיברים להצלת חיים. צוות עמותת הבונים החופשיים יחד עם הדיאטנית נהלה אבו ליל ארגנו והעבירו סדנא של תזונה נכונה כולל טעימות של אפשרויות לכריכים בריאים ומזינים, ובדגש על שתיית מים ולא משקאות ממותקים.

בטקס הסיום, הודה מנהל ביה"ס רוחי דלאשה לכל השותפים ביום הבריאות המוצלח "העשרתם אותנו, אני מודה לכם שבחרתם בנו ליום הפעילות הראשון ". ראש המועצה, מוניר חמודה, הודה למנהל המרכז הרפואי ולצוות הגדול שהגיע ואמר, "אנחנו ישוב מקדם בריאות, שמנו לנו כיעד לעסוק בקידום בריאות ומניעת תחלואה. ביה"ח פוריה הוא ביה"ח שלנו, כשאנחנו מגיעים לביה"ח אנחנו מרגישים את היחס האישי והחם ואת הטיפול המקצועי והמסור. זה שמעבר לכך אתם גם מגיעים לפה ועוזרים לנו להעמיק את החינוך לאורח חיים בריא, זה לא מובן מאליו ואנחנו מאד מעריכים את זה".

ד"ר און הודה לכל השותפים המועצה, ביה"ס, המתנ"ס ועמותת הבונים החופשיים וציין, "רק חיבור כזה של כל השותפים יכול להביא לתוצרים כל כך מרשימים, אמונה, כח רצון ושתוף פעולה, זה המפתח. אני מאחל שנמשיך ונעמיק את שתוף הפעולה המבורך הזה".

מוחמד דלאשה סיכם ואמר, "זו רק נקודת הפתיחה של הפעילות שלנו להגברת המודעות לבריאות בקרב כלל התושבים, רק ככה נתקדם לקהילה יותר בריאה".