תערוכה בהשראת מחלקות המרכז הרפואי

תערוכה צבעונית ויוצאת דופן של 12 ציורים אותם צייר האמן הטברייני שלמה עז-ארי בהשראת מחלקות המרכז הרפואי פדה-פוריה , תוצג במרפאות חוץ להנאת המבקרים.

לראשונה במרכז הרפואי פדה-פוריה, האומן בן טבריה, שלמה עז ארי צייר במיוחד עבור ביה"ח ובהשראת המחלקות השונות אוסף ססגוני ומיוחד של 12 ציורים המשלבים מוטיבים מהמחלקות המטפלות, לצד סמלים מעולם המוסיקה המשדרים אופטימיות ושמחת חיים. התערוכה הצבעונית מוצגת להנאת הציבור בקומת הכניסה של מבנה מרפאות חוץ.

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, פתחה את הטקס, "אנחנו מאמינים שהאומנות יוצרת סביבה שעוטפת את המטופלים והמבקרים באור, בצבע ובמנגינה והאווירה הזו תורמת ומעודדת החלמה ".

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי העניק לשלמה עז ארי, תמונת קולאז' והודה לו בשם הצוות והקהילה, "שלמה היקר, אני מברך על הקשר החזק והמיוחד שנוצר ביננו. יצרת  עבורנו  אוסף מרשים ויוצא דופן, אנו  מלאי הערכה על התשורה האומנותית ועל היוזמה הנפלאה לתרום למען המרכז הרפואי ולמען המטופלים שלנו. זכינו באוסף ססגוני שיפאר את מבנה מרפאות חוץ  ועל כך תודה גדולה". 

אוסנת תמיר, האחות האחראית במרפאות חוץ, הודתה בחום לעז ארי, "מגוון הצבעים מושך את האנשים להתבונן בציור, הם מתעכבים ומגלים את הפרטים שמספרים את ספור הציור. הציורים מעוררים סקרנות להתבונן בעבודות  הנוספות  התלויות  לאורך כל המסדרון  ולגלות שניתן להסתכל מנקודת מבט אחרת על המפגש של המטופלים עם בית החולים. לדעתי המסר הוא שניתן לעבור את המפגש הזה עם המרפאה ועם המרכז הרפואי, גם מנקודת מבט מאירה ושמחה".

שלמה עז ארי סיכם, " התערוכה הזו באה  מאהבה וכיוזמה ספונטאנית שלי בעקבות פגישה עם ד"ר און, מנהל המרכז הרפואי לפני כשלוש שנים. אני נרגש מאד לראות את הציורים מוצגים כאן, ציורים אלה מביאים שמחה ומעלים חיוך, ותורמים להרגשה טובה ולחיזוק הגוף והנפש. אני מאמין ששמחה יכולה לרפא חולי ".