פרס ראשון למחקר של צוות הסיעוד בקרדיולוגית

פרס ראשון למחקר בתחום הסיעוד, הוענק בכנס בנושא ניתוחי לב בביה"ח שיבא, לצוות הסיעוד של המחלקה הקרדיולוגית במרכז הרפואי פדה-פוריה.

צוות הסיעוד של המחלקה הקרדיולוגית במערך הלב של המרכז הרפואי פדה-פוריה נבחר למקום הראשון , ביום המחקר בנושא ניתוחי לב שנערך בספטמבר בביה"ח שיבא, בתל השומר. 

100 עבודות מחקר הוגשו לכנס, מתוכן נבחרו 10 עבודות להצגה. מבין המציגים נבחרה עבודת המחקר שהגישו דינה גרנות, האחות האחראית במחלקה, ונועה כספי, סגנית האחות האחראית, לפרס ראשון למחקר בתחום הסיעוד!

דינה גרנות ציינה כי המחקר כלל 100 מטופלים שעברו ניתוח לב ובחן את הקשר בין ניתוח לב פתוח ודיכאון," המטרה היתה לאמוד את רמת הדיכאון בנקודות זמן שונות סביב הניתוח ולחפש קשרים בין הדיכאון למשתנים שונים".  נועה כספי הוסיפה, "במחקר התבססנו על  נתוני בדיקה של 100 מטופלים שגילם הממוצע 61 . ברוב המקרים נמצאה עלייה במדדי הדיכאון במהלך האשפוז ושבועיים לאחר הניתוח, כאשר בתקופה של 6 שבועות מהניתוח ניכרה ירידה משמעותית ברמת הדיכאון של הנבדקים. מסקנת המחקר היא שבקרב חולים אשר עברו  ניתוח לב יש מדדי דיכאון גבוהים ונדרשת בדיקה והתייחסות למדדים אלה בכדי לתת מענה תרופתי במקרים הדורשים זאת".