צוות פדה-פוריה במפגש הריון ולידה בטוראען

מפגש ראשון לנשים בהריון ואחרי לידה התקיים במתנ"ס טוראען בשיתוף פעולה של מועדון בייבי סטארט והמועצה המקומית בטוראען

כ- 30 נשים השתתפו בכנס הריון ולידה ראשון מסוגו שיזמו במועצה המקומית טוראען ביחד עם מועדון היולדות, בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה- פוריה. עדי עדוי, מנהל תוכנית הבריאות בטוראען ציין כי את הכנס שהתקיים במתנ"ס בטוראען, ארגנו בשיתוף פעולה של  מחלקת הרווחה, מעונות יום והתחנה לאם ולילד, במסגרת תוכנית 'אפשרי בריא - בריאות האישה שמחת המשפחה'.

ד"ר סאמי חדאד, מנהל יחידת אולטרסאונד מילדותי, באגף לאם וליילוד, פתח את הבוקר עם הרצאה מפורטת  על הבדיקות השונות במהלך חודשי ההיריון. בהמשך ענה ד"ר חדאד לשאלות שהעלו הנשים בנושאי הריון ולידה.

בחלקו השני של הבוקר התחלקו המשתתפות לסדנאות לפי בחירתן: 
רבאב קאדרי, עו"ס במחלקת יולדות, העבירה סדנא בנושא - השינויים הרגשיים והנפשיים בתקופת ההיריון ולאחר הלידה.  רבאב הסבירה, "במשך ההיריון ולאחר הלידה האישה חווה שינויים גופניים ונפשיים חדשים שגורמים לתגובות כמו דכדוך ומצבי רוח משתנים, חשוב לשים לב ולהיות מודעת לתגובות ולדרכי ההתמודדות שלנו עם המצב ובמידת הצורך להיעזר באנשי מקצוע". הפעילות בסדנא נעשתה באמצעות קלפים, כל משתתפת שיתפה ברגשות, הנשים בהריון סיפרו על החששות לקראת הלידה והאימהות שיתפו בתחושות ובמצבים לאחר הלידה.

יוסור מסאלחה, אחות בפגיה ויועצת הנקה, קיבלה את המשתתפות בשי מפנק ונתנה להן עצות והדרכה להנקה טובה ובטוחה.

עדי עדוי סיכם  "אני שמח על הקשר שלנו עם המרכז הרפואי פדה - פוריה אשר נותן מענה לקידום הבריאות בכל התחומים ובמיוחד בנושא של נשים בהריון ואחרי הלידה, אנחנו במרחק של נסיעה קצרה, ממחלקת יולדות שעונה על כל הדרישות מבחינה מקצועית, יחס והשירות הטוב ביותר".