חודש האימהות

מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה וקניון ביג פאשן דנילוף בטבריה אירגנו לאימהות חודש מיוחד של פעילויות.

במועדון היולדות בייבי סטארט, של המרכז הרפואי פדה-פוריה ארגנו בשיתוף עם קניון ביג פאשן דנילוף, בטבריה, חודש של פעילויות לאם ולתינוק. כ- 30 אימהות מכל האזור הגיעו למפגשי הבוקר, אותם העבירו אנשי הצוות המקצועי של האגף לאם ולילוד מהמרכז הרפואי.

במפגש הראשון, אדווה ביטון – שטיין, יועצת ההנקה הסבירה לאימהות איך להצליח לשלב את ההנקה עם החזרה לעבודה. אדווה המליצה לאימהות לשאוב חלב ולאחסן במקפיא לפני החזרה לעבודה, כדי ליצור מאגר. במפגש השני, תמר עמירם, פיזיותרפיסטית באגף לאם ולילוד, העבירה הדרכה על השלבים בהתפתחות התינוק. לאחר מכן האימהות תרגלו ביחד תנועות עיסוי שבעזרתן ניתן להקל על כאבי בטן וגזים של התינוק. אחלאם עזאיזה מרפאה בעיסוק, מהיחידה לריפוי בעיסוק במרכז הרפואי,  הסבירה במפגש השלישי כיצד התפתחות מוטורית וחושית של התינוק מתקשרת למשחק, ועל החשיבות של התאמת המשחק לכל שלב. בסוף כל מפגש המשיכו האימהות את הבוקר עם דנה ניב בפעילות מהנה לאם ולתינוק: בייבי יוגה, ריקוד מנשאים, ריקוד ותנועה עם אימא.

אורטל וקנין מטבריה סיכמה,  "הגעתי לשלושת המפגשים, היה ממש כיף להיפגש עם עוד אימהות שכולן במצב שלך ולהרגיש שאת לא לבד, המפגשים היו מעשירים וטובים וכמובן שאשמח להשתתף בעוד פעילויות."

ולבנת כהן מאשדות יעקב, הוסיפה, " כיף לדעת שיש לנו ליווי גם אחרי הלידה, בזכות מועדון בייבי סטארט והפעילות בקניון הרגשתי שיש צוות מקצועי שתומך ונותן לי הדרכה וייעוץ  טוב."