הרופאים הצילו לי את החיים

"הרופאים פה ממש הצילו לי את החיים!! " בניתוח מורכב במיוחד הסיר ד"ר עימאד אבו אל נעאג', גידול סרטני ממאיר מרצפת הפה של עדוואן רחאל. לאחר הסרת הגידול בצעו במהלך אותו ניתוח ד"ר ערן בר מאיר וד"ר אריאל טיסונה שחזור מיקרוכירורגי של הלסת ורצפת הפה.

עדוואן רחאל (53)  מהכפר רומת אל הייב , סבל מכאבים בלסת התחתונה וקושי לבלוע, הוא החליט לבדוק והגיע למחלקה לכירורגיית פה ולסת במרכז הרפואי פדה-פוריה. ד"ר עימאד אבו אל נעאג' מנהל המחלקה, מציין, "בבדיקה ד"ר שריף עריאדה  אבחן כיב מדמם ברצפת הפה ועלה חשד לגידול ממאיר מסוג קרצינומה. ביצענו ביופסיה ואכן תוך ימים ספורים התברר שזה המקרה. כשהבנו שמדובר בגידול שאובחן בשלב ראשוני למחלה והחלטנו  לנתח" .

ב15.9.19 בוצע במשך כ11 שעות ברצף, הניתוח המורכב בהשתתפות צוות גדול ממחלקות פה ולסת, כירורגיה פלסטית , הרדמה, "ביצענו כריתה של הגידול עם חלק מהלסת וניקוי של בלוטות הלימפה בצוואר..." לאחר מכן, באותו ניתוח בצעו ד"ר ערן בר מאיר, מנהל היחידה לכירורגיה פלסטית וד"ר אריאל טיסונה, סגן מנהל מח' פלסטיקה בביה"ח שיבא, שחזור בשיטה המיקרוכירורגית, "בודדנו עורק ווריד ביד, ניתקנו אותם ומתחת למיקרוסקופ חיברנו אותם לעורק ולווריד בצוואר, וכך שיחזרנו את מה שהוסר בניתוח האונקולוגי".  מתאר ד"ר בר מאיר את החלק השני של הניתוח.

ד"ר עימאד מסכם, "זה מקרה מורכב , הודות לעבודה המשותפת של המחלקות השונות ובשיתוף פעולה עם ד"ר טיסונה משיבא, הצלחנו לטפל בהצלחה בגידול הסרטני. לשמחתנו עדוואן מרגיש טוב וחוזר לתפקוד מלא".

למרות הקושי שלו לדבר ימים ספורים אחרי הניתוח עדוואן  אומר בחיוך רחב, "הרופאים פה ממש הצילו לי את החיים! אני לא מאמין שתוך שבוע אני אהיה בבית!"