ביקור מנכ"ל ישראל צומחת

מיכל שלם, מנכ"ל עמותת ישראל צומחת הגיעה לפגישת הכרות עם ד"ר און, וסיור במרכז הרפואי פדה-פוריה.

מיכל שלם, מנכ"ל מיזם "ישראל צומחת" הגיעה ביום שני 26.8.19 לפגישת הכרות עם מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ד"ר ארז און.

בפתח הדברים שלם הציגה את התוכנית שיזם ח"כ ניר ברקת, לפני כשמונה חודשים,  לחיזוק הפריפריה הגאוגרפית של מדינת ישראל. התוכנית אשר גובשה יחד עם פרופ` מייקל פורטר מאוניברסיטת הרווארד, כוללת פיתוח "מרכזי צמיחה", לגליל-גולן, נגב-ערבה ויהודה ושומרון. "המטרה שלנו היא לגבש תוכנית אסטרטגית ליצירת מנועי צמיחה כלכליים על בסיס אשכולות קיימים. בצפון זיהינו שלושה אשכולות מרכזיים: תיירות, בריאות מרפא ואגרוטק...את התוכנית אנחנו נניע באמצעות המגזר העסקי הפרטי והפילנטרופי".

מנהל המרכז הרפואי הציג את תנופת העשייה של השנים האחרונות  והוסיף, "התוכנית של ישראל צומחת מעוררת השראה ואנו נשמח להיות חלק מהמיזם. אנחנו רוצים ליצור נקודת מפנה שתחולל את השינוי באזור. בכדי לפתח ולהניע את  הפרויקטים שציינת חשוב לייצר תשתית של מערכת בריאות טובה וחזקה. מערכת בריאות איכותית תאפשר גם למשוך כח אדם איכותי לפריפריה הצפונית, אנשים רוצים לדעת שהם עוברים לאזור שיש בו מערכת בריאות אשר תיתן מענה מלא להם ולילדיהם".

בהמשך הציג ד"ר און את מרכז השיקום לצפון אשר יוקם במרכז הרפואי פדה פוריה, והדגיש, "פה תהיה מהפכה! מרכז השיקום ייתן מענה לכלל תושבי הצפון. הצפון סובל ממצוקה קשה בשרותי שיקום, מעבר לכך, שיקום ילדים יש כיום רק במרכז הארץ! מרכז השיקום שבנייתו תחל בקרוב, יכלול 162 מיטות בשש מחלקות . יש לציין שמדובר במאות מקומות תעסוקה חדשים במגוון מקצועות הבריאות".

לאחר סיור במכון המחקר ופגישה עם צוות החוקרים ומנהל המכון, ד"ר אבי פרץ, סיכמה מיכל שלם, "התפעלנו מהחזון להפיכת המרכז הרפואי למרכז מצוינות בתחום הלב, המוח והשיקום. נבחן  חיבורים פוטנציאליים לאשכול בריאות המרפא בצפון ומינוף החוזקות של ביה"ח".