ראש העיר סכנין בסיור בפדה-פוריה

ד"ר ספוואת אבו ריא, ראש העיר סכנין וחברי מועצת העיר הגיעו לביקור וסיור במרכז הרפואי פדה-פוריה.

בהמשך לפגישת ההכרות של ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה עם ד"ר ספוואת אבו ריא, ראש העיר החדש בסכנין לפני מספר חודשים, ראש העיר נענה להזמנה של ד"ר און והגיע לסיור במרכז הרפואי פדה-פוריה. ד"ר אבו ריא הגיע ביום רביעי 28.8.19 יחד עם סגנו עו"ד שאדי חליילה וחברי מועצת העיר.

בפתח הדברים שמעו האורחים מד"ר און על מגוון השירותים הרפואיים החדשים שנוספו והתקדמות הפרויקטים הנמצאים בבנייה, "יש לנו מחויבות מאד גדולה לקהילה, המשימה שלנו היא לקדם את שרותי הרפואה באזור ולצמצם את הפערים בבריאות. כרתנו ברית ביננו לבין הקהילה אותה אנו משרתים ".  

ד"ר מאג'ד גנאים, מנהל המחלקה האורתופדית ציין כי המחלקה מבצעת  מגוון ניתוחי עמוד שדרה, השתלת מפרקי ירך וברך. לצד שרות מומחי אורתופדית ילדים, כף רגל, טיפול בכף רגל סוכרתית ועוד "התורים לניתוח אצלנו אינם ארוכים בהשוואה לבתי חולים אחרים ועם פתיחת חדרי הניתוח החדשים נוכל לפעול לקיצור משמעותי של התורים לניתוח".

ד"ר סעיד אבו זיד, מנהל מחלקת הילדים, תאר את השינוי המשמעותי שחל בשנתיים האחרונות, "מערך הילדים עשה כברת דרך ניכרת, הוספנו מומחים במגוון תחומים: מומחה זיהומים בילדים, נוירולוג ילדים, מומחה ריאות, קרדיולוג ילדים, כירורגיה ילדים ועוד, הכל כדי לתת לתושבים את הטיפול הכי טוב כאן באזור שלנו, מבלי לנסוע רחוק. גולת הכותרת תהיה יחידת טיפול נמרץ ילדים שתפתח ממש בקרוב" .

ד"ר ניזאר חוראני, מנהל יחידת שבץ מוחי אמר, "פתחנו יחידה חדשה כדי לתת מענה מיטבי למטופלי שבץ מוחי. כולם צריכים להבין שבשבץ מוחי כל דקה קריטית, כל דקה ללא טיפול משמעה -שני מיליון תאי מוח מתים. לכן ההמלצה היא לתת טיפול כמה שיותר מהר, כדי להציל את המוח ולמנוע נכות או חלילה מוות. בקרוב יהיה אצלנו גם צנתור מוח ואז נוכל לתת מענה לכ20% מהחולים שזקוקים לצנתור כדי שלא יצטרכו יותר לנסוע עד לבתי החולים בנהריה או חיפה". 

ד"ר אבו ריא, ראש העיר, הודה על הביקור וציין, "מאז שעשיתי, לפני עשרים שנה, את הסטאז' שלי בבי"ח פוריה, יש לי מקום חם בלב לביה"ח...כרופא משפחה אני יודע שמטופלים מאד מרוצים מאיכות הטיפול והשירותים הרפואיים, וגם הנגישות לפה טובה. מטרת העל של כולנו היא לתת שרות טוב יותר למטופלים, ולשם כך אנחנו נשמח לשיתוף הפעולה של קופות החולים".

בהמשך סיירו האורחים בשלושת חדרי הניתוח החדשים אשר יפתחו בקרוב לפעילות ויאפשרו לצמצם משמעותית את התורים לניתוחים השונים. ואף ביקרו ביחידת הMRI , ובחדרי הצנתורים החדשניים שבמערך הלב.