הפנינג הנקה לכבוד שבוע ההנקה הבינ"ל

כ70 נשים מכל האזור הגיעו להפנינג הנקה שארגנו במועדון היולדות של המרכז הרפואי פדה-פוריה, לכבוד שבוע ההנקה הבינלאומי .

לרגל שבוע ההנקה הבינלאומי ארגנו במועדון היולדות בייבי סטארט והאגף לאם ולילוד של המרכז הרפואי פדה פוריה, בשיתוף עם קופ"ח מכבי, הפנינג הנקה מיוחד. המפגש התקיים  ביום שלישי 23.7.19, בקפה גרג שבקניון דנילוף, בטבריה . 

כ70 נשים בהריון ואחרי לידה מכל האזור הגיעו למפגש הבוקר ונהנו מהרצאות מרתקות. נצחיה עובד, יועצת הנקה פתחה והסבירה על היתרונות הבולטים של ההנקה עבור התינוק והאם והתייחסה לקשיים שחוות האימהות בימים הראשונים "ככל שהתינוק יינק מוקדם ולעיתים תכופות כך ייצור החלב יגדל, הרגשה של מלאות השד תורגש אצל היולדת בין היממה השנייה והשלישית. כמויות החלב גדלות ותהליך ההנקה משתפר משמעותית עבור התינוק ועבור האם".

בהמשך הסבירה דיאטנית מכבי שרותי בריאות, סמדר פרימור על התזונה של האם בתקופת ההנקה ולסיום יועצת ההנקה אדווה ביטון שטיין נתנה לאימהות טיפים כיצד לשלב הנקה עם החזרה לעבודה. 

אחת המשתתפות, שירן בראור חכם, בהריון לקראת לידה ראשונה, סיפרה שהגיעה מכרמיאל, "שמעתי המון דברים טובים על הגישה ללידה כאן בפוריה, אחותי ילדה בפוריה  כבר שלוש פעמים. אני מתכוונת להגיע גם לסיור ובטוחה שתהיה לי כאן חווית לידה נפלאה".

בסיום המפגש התקיימה הגרלה ובה זכתה רננה חתן מחיספין בערכת הנקה ומשאבת הנקה (לנסינו) רננה שילדה את בתה השנייה באגף לאם וליילוד לפני כשבועיים אמרה בהתרגשות, "תודה ! בקרוב אני חוזרת לעבודה ותכננתי לקנות משאבה, חששתי מאד מהרגע הזה ובזכות הבוקר הזה וההדרכה שקיבלנו על הנקה ועל החזרה לעבודה, אני יוצאת מפה יותר בטוחה בעצמי ועם כלים להתמודד" .

רחלי אהרון רכזת מועדון היולדות בייבי סטארט, הודתה לחגית גרינברג הלוי, מנהלת מרחב טבריה בקופ"ח מכבי, על שתוף הפעולה המוצלח והדגישה כי לאור ההשתתפות הרבה, בהחלט יש תוכניות לארגן מפגשים נוספים כבר בשבועות הקרובים.