נולד בצומת אלומות

הלידה של רננה התקדמה הרבה יותר מהר מכפי שציפתה. כל הדרך מרמת הגולן היא הייתה עם צירים אבל כשירדו המים, דקות ספורות לפני שהגיעו לחדר הלידה במרכז הרפואי פדה-פוריה, הבינו בני הזוג שהלידה החלה. דוד עצר את הרכב בצומת אלומות, ושם הגיח לאוויר העולם התינוק החדש של משפחת לביא.

"אתמול ב16:30 , הודיעו לנו שיש לידת אמבולנס בדרך אלינו. תוך מספר דקות קיבלנו את האמא והתינוק, וטיפלנו בשליה... שמחנו לראות שהאמא בסדר והתינוק בסדר, והלידה עברה בשלום". כך סיפרה המיילדת הוותיקה, טינה מג-שרון, כשהגיעה הבוקר לבקר  את האמא רננה והתינוק, במחלקת יולדות, ולשאול לשלומם. 

"התינוק רצה לצאת ולא שאל אותי" סיפרה בחיוך רננה לביא (36) מאבני איתן שברמת הגולן, "זו היתה לידה הרבה יותר מהירה מהלידות הקודמות שלי..." מאחר וזו לידה חמישית, והיא כבר מנוסה רננה לא תארה לעצמה שהלידה תתקדם כל כך מהר. "כשכבר התקשרתי לדוד בעלי, התברר שהוא בעבודה בגליל המערבי ולקח לו הרבה זמן להגיע הביתה...חיכיתי בבית עם צירים כל הזמן הזה, כשדוד הגיע מיהרנו לנסוע  לביה"ח...
כשהגענו לאזור צמח הרגשתי שאני מתחילה ללדת, התקשרנו למד"א והם שאלו שאלות כדי להבין באיזה שלב הלידה. המשכנו לנסוע ואז בעלייה לאלומות המים ירדנו והיה ברור שהלידה החלה... דוד בעלי שעבר הכשרה כחובש, עצר בצומת ועבר לצד שלי. כבר הייתי עם צירי לחץ ולא ניסיתי לעצור את זה, פשוט זרמתי עם הגוף שלי, ממש תוך זמן קצר הראש של התינוק יצא החוצה. אני ראיתי רק את העורף שלו ונלחצתי כי רציתי לדעת שהוא נושם והוא בסדר. כשהגיע עוד ציר לחץ לחצתי שוב, התינוק נולד ודוד קיבל אותו... כשהתינוק התחיל לבכות, נרגענו .. " . דקות ספורות לאחר מכן הגיעו צוות מג"ב ומד"א, הם נתנו לדוד לחתוך את חבל הטבור ועטפו את התינוק.

רננה  מסכמת את הלידה הלא שגרתית כחוויה מיוחדת, "דוד היה בתפקיד המיילדת, ואני ידעתי שאני חייבת להיות מאד פעילה וערנית כי אין מיילדת שתדריך אותי, הייתי הרבה יותר דרוכה. דוד היה ממש רגוע ושנינו תפקדנו ממש טוב למרות שמעולם לא היינו בסיטואציה כזו". 

זו לידה שלישית של רננה באגף לאם וליילוד של פדה-פוריה, לדבריה הם עדיין מעכלים את מה שעברו אתמול, "לא ידענו מה המין של העובר, רק ברכב , אחרי שהוא נולד הבנו שזה בן. קודם כל מאד שמחנו שהלידה עברה בשלום והוא בריא והכל בסדר, עכשיו נתחיל לחשוב על שם לבן שלנו".