ביקור ח"כ כץ

הח"כ החדש אופיר כץ (ליכוד) הגיע לביקור וסיור במרכז הרפואי פדה-פוריה ואמר, "הפערים בבריאות בין הצפון למרכז בלתי נסבלים. המשימה שלקחנו על עצמנו היא לצמצם את הפער , אנחנו מאמינים שזה קשה אבל אפשרי, וזקוקים לעזרה שלך ולשיתוף פעולה של כולם כדי להצליח "

ח"כ אופיר כץ (ליכוד) הגיע ביום חמישי  20.6.19 ,  לביקור וסיור במרכז הרפואי פדה- פוריה. מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און, פתח ואמר, "הפערים בבריאות בין הצפון למרכז בלתי נסבלים. המשימה שלקחנו על עצמנו היא לצמצם את הפער , אנחנו מאמינים שזה קשה אבל אפשרי, וזקוקים לעזרה שלך ולשיתוף פעולה של כולם כדי להצליח "

ד"ר און , הציג את בגאווה את תנופת הפיתוח של המערך הקרדיו- ווסקולארי " תוך זמן יחסית קצר, המערך הקרדיו- ווסקולארי שלנו ביסס את עצמו כמוביל בצפון, וכאחד המרכזים הרפואיים הטובים בארץ בניתוחי לב. אין פעולה שנעשית בתחום הזה כולל פעולות מורכבות מאד, שלא מבצעים אצלנו (למעט השתלות לב). פתחנו יחידה לניתוחי חזה, שרות שאין במרכזים רפואיים אחרים באזור, וממש לאחרונה פתחנו גם יחידה  לשבץ מוחי. התוכנית היא להיכנס בקרוב גם לתחום צנתורי המוח, כך שפדה פוריה יהפוך למרכז מוח מוביל באזור שלנו ... ".  

בהמשך תאר  ד"ר און את השינוי שיביא הפרויקט הלאומי להקמת מרכז שיקום לצפון במרכז הרפואי, "מדובר בפרויקט שיצור שינוי חברתי וכלכלי בגליל ויפתח אפשרויות תעסוקה למאות עובדים. מרכז השיקום לצפון  יעמוד בסטנדרטים בין לאומיים, יכלול ציוד טכנולוגי חדיש ומתקדם ויהווה מרכז מצוינות לשיקום בכל תחומי השיקום – שיקום ילדים, שיקום נוירולוגי, שיקום אורתופדי, שיקום גריאטרי ושיקום לב ונשימה. למען רווחתם ובריאותם של כלל תושבי הצפון".

ח"כ כץ אמר בתגובה, " לקחתי על עצמי לפעול למען מערכת הבריאות בפריפריה כמשימה עליונה,  למען כולנו, תושבי הפריפריה בצפון ובדרום. ברור לי שאנחנו בצפון ובדרום מקבלים פחות מתושבי מרכז הארץ. אנחנו חייבים להביא את הנושא למודעות ציבורית כלל ארצית, אני מסייר ומגיע לכל בתי החולים והרשויות בפריפריה ולומד את הבעיות. אשקיע את כל מרצי למען צמצום הפערים במתן שירותי הרפואה בכלל המישורים: זמני המתנה, מכשור, תקנים ואיכות השירות. אמשיך ללמוד את הנושא ולקדם אותו מול כל הגורמים הרלוונטיים".

בחלקו השני של הביקור סייר ח"כ כץ במערך הלב, MRI ובמלר"ד (מיון).