מפגש דולות במועדון היולדות של פדה-פוריה

האגף לאם ולילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה ומועדון היולדות, בייבי סטארט, ארגנו מפגש מיוחד עם דולות מאזור הצפון .

ביוזמת רחלי אהרון, רכזת מועדון היולדות של המרכז הרפואי פדה-פוריה, בייבי סטארט התקיים ביום רביעי, 5.6.19, מפגש הכרות עם כ-35 דולות, מאזור עמק הירדן, הגליל ורמת הגולן.  במפגש אותו הובילה המיילדת המנוסה עדי טיגר, השתתפו נציגות המחלקות מהאגף לאם ולילוד. 

בת-אל כהן, אחות מחלקת יולדות פתחה והסבירה על תהליך הקבלה של היולדת והטיפול האישי לאחר הלידה, סוגי משככי כאבים, שעות הביקור, והאפשרות למלווה אישה למשך כל הלילה לצד היולדת . שרי ביטרמן, אחות מחלקת ילודים, הסבירה על הטיפול הראשוני בתינוק, החיסונים והבדיקות, " כל יולדת שמעוניינת שהבדיקות יעשו בנוכחות אחד ההורים יכולה לציין בטופס קבלה והצוות יערך בהתאם. כולן יכולות לבחור מה הכי מתאים להן, ביות גמיש / חלקי או ביות מלא, אנחנו מתאימים את עצמנו לרצון היולדת ".

בהמשך יצאו הדולות לסיור באגף לאם ולילוד, במיון לידה, חדרי לידה, מחלקות יולדות, ילודים ופגיה. המשתתפות התרשמו מהיתרונות הרבים וביניהם שני חדרי הניתוח הממוקמים סמוך לחדרי הלידה, כך שאין צורך להעביר את היולדת למבנה אחר.  

המפגש הסתיים בשיחה עם המיילדת, עדי טיגר, שציינה כי צוות חדר לידה מעודד ומקדם את שיתוף הפעולה עם תומכות הלידה- דולות, למען המטרה המשותפת לאפשר ליולדת חווית לידה טובה ומיוחדת. " לדולות יש יתרון כי הן כבר מכירות את היולדת ואת בן זוגה, לכן בעיני התפקיד של הדולה הוא לשלב את המיילדת בשיח ובהחלטות יחד עם היולדת".

רחלי אהרון, רכזת מועדון בייבי סטארט ברכה את המשתתפות  וסיפרה על הפעילות העשירה והמגוונת של המועדון לנשים בהריון ולאימהות אחרי הלידה. 

יפה גדג', אחת המשתתפות (חיפה), אמרה, "היתה לי חוויה מעצימה זה שינה לי את כל התפיסה שלנו כדולות בחדר הלידה. ללא ספק אפשר לשתף פעולה בצורה טובה יותר נהניתי מכל רגע ואני בטוחה שאמליץ לנשים ללדת פה". עדי מרציאנו, מרמת ישי הוסיפה,
" בזכות המפגש הזה הבנתי שכמו שאני רוצה להיות חלק מחוויית הלידה גם המיילדת רוצה, היה לי תענוג לשמוע את הצד של המיילדת בחוויה שלה".

אביבית דביר, אשר סייעה בארגון המפגש סיכמה, "יש כל הזמן עדכונים וחידושים. חשוב לנו להיות בקשר עם צוות האגף לאם ולילוד, לדעת מה חדש, ולהעביר את כל המידע ליולדות שאותן אנחנו מלוות. המידע הזה עוזר לנו להכין אותן ללידה פה במרכז הרפואי פדה-פוריה וזה מאפשר להן להגיע יותר רגועות ומוכנות ללידה. לדעתי, כל יולדת לפני שמסיימת קורס הכנה ללידה צריכה להגיע למפגש כזה בפוריה ולצאת עם הכלים שקיבלנו היום".