צוות האגף לאם וליילוד במפגש עם נשות צאנז

עם השלמת השיפוצים במחלקות ילודים והפגייה נפגש צוות האגף לאם וליילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה עם נשות קהילת צאנז בטבריה.
כ150 נשות קהילת צאנז בטבריה בראשות הרבנית מצאנז תליט’’א השתתפו במפגש עם צוות האגף לאם ולילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה, ביום רביעי 2.1.18 . המפגש המיוחד נועד להציג את מחלקת ילודים והפגייה לאחר שהושלמו השיפוצים, ולפרט את ההתאמות והשיפורים שנעשו באגף לאם וליילוד כדי לשפר את השירות ולתת מענה מלא לנשים מהמגזר החרדי.
במפגש השתתפו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, ד"ר יורי פרליץ, מנהל היחידה להריון בסיכון גבוה ,אורה זילברמן אחות אחראית מחלקת יולדות, אורלי בנור אחות אחראית פגיה ואילנית ווטרסון אחות בכירה במחלקת ילודים.
מנהל המרכז הרפואי ד"ר און פתח בדברי ברכה וסיפר על הביקור החם לו זכה במעונו של האדמו’’ר מצאנז לפני כמה חודשים ועל ברכתו הלבבית, ד"ר און שמח לבשר כי מחלקת ילודים והפגייה המחודשת נפתחו, "הושלם תהליך השיפוץ והשדרוג של מחלקות ילודים והפגיה...ונעשה מאמץ גדול להשלים את השיפוצים בהקדם האפשרי כדי לקצר ולמנוע אי נוחות ליולדות ובני משפחותיהן. השיפוץ הזה נועד לשפר ולשדרג את המחלקות שהן מהמצטיינות והמובילות בארץ מבחינה מקצועית . זו הזכות שלנו לתת לכן שירות, ואנו עושים כל מאמץ לתת מענה לכל יולדת. בכל שאלה ונושא אנחנו פה לרשותכם".
אורה זילברמן , פרטה בנושא הארוחות במחלקת יולדות אשר מגיעות עם הכשר בד"צ העדה החרדית, והיערכות הצוות לקראת שבת: שעוני שבת, תאורה ודלתות, פלטת שבת, הדלקת נרות, סל מצרכים של מפעל חסד הכולל פריטים לשם עריכת קידוש בערב שישי , הבדלה ועוד. אורה ציינה כי במקרה שבו יולדת משוחררת בשבת, היא יכולה להישאר במחלקה ללא שום בעיה עד לצאת השבת. אילנית ווטרסון , אחות מחלקת ילודים הדגישה כי הצוות במחלקה דואג לתת מענה לכל יולדת, "החזרה לשגרה מאפשרת השגחה רציפה על התינוקות במחלקת ילודים בהתאם לרצון היולדת" . הצוות אף ענה לשאלות שהעלו המשתתפות.
כבי שניידר, אשר ארגנה את הערב, סיכמה "זה יום מאוד חשוב לקהילה החרדית בטבריה בפרט ובצפון בכלל, כשנשים רואות את המאמץ שנעשה ע"י הנהלת המרכז הרפואי בעבורן כדי שהיולדת תקבל מענה על כל צרכיה אין כמו ללדת קרוב לבית וליהנות מהצוות המקצועי  היחס והשירות המעולים.."
רחלי אהרון רכזת מועדון היולדות בייבי סטארט הציגה את פעילות המועדון ובכלל זה מגוון הרצאות וסיורים, קורס הכנה ללידה לנשים בלבד ועוד.