סדנא- ליווי התפתחותי לגיל הרך

במועדון היולדות בייבי סטארט נפתחה סדנא ייחודית לאימהות אחרי לידה - בהדרכתה של אודאה מטוס , מדריכה מוסמכת להתפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון" מגיל לידה עד גיל שנתיים.

אודאה מטוס , מדריכה מוסמכת להתפתחות תינוקות בשיטת "צעד ראשון", פתחה במועדון היולדות בייבי סטארט,  סדנא שכוללת ארבעה  מפגשים, כל מפגש בנושא אחר, כשהמטרה ליצור  סביבה מתאימה ותומכת לתינוק בחודשים הראשונים לחייו ולהעניק להורים כלים למימוש שלבי ההתפתחות על הצד הטוב והנכון ביותר לפי צרכי התינוק.
"מטרת הליווי היא  לעודד את ההתפתחות הטבעית תוך העמקת כל שלב התפתחותי והפיכתו לאיכותי ככל האפשר, כל זאת כמובן בשילוב של יצירת הקשר בין ההורה לתינוק אשר מהווה חלק בלתי נפרד מהתהליך. הסדנאות מותאמות לגיל ולשלב ההתפתחותי בו נמצא התינוק ומשלבות בתוכן פעילות חווייתית יחד עם הקניית כלים וידע להתפתחות המוטורית והחושית של התינוק ומהי הסביבה ההתפתחותית הנכונה לו". מסבירה אודאה

במפגשים נעשה שימוש במגע, תנועה, מוזיקה, משחק והנאה, עם התייחסות גם לנושאים הבוערים והמוכרים כמו : בכי, גזים, שינה, תקשורת, עצמאות ועוד. "זוהי הזדמנות מצוינת לזמן איכות קצת שונה עם התינוק ומפגש עם אימהות נוספות אשר נמצאות במסע המופלא הזה..."

מפגש הפתיחה שהתקיים ביום שלישי 9.10.18 , נפתח בארוחת בוקר מפנקת ושיחת הכרות של המשתתפות. בהמשך אודאה הסבירה מהן הסיבות לבכי, והדריכה לגבי השיטות להרגעה. בהמשך למדו המשתתפות שתי תנוחות לנשיאת התינוק  ואת חשיבותן. ואילו התינוקות נהנו מפעילות אקטיבית על כדור הפיזיו. המפגש השני שבוע לאחר מכן, הוקדש  לנושא  גזים, איך ניתן להקל בזמן התקף ואפילו למנוע אותם. אודאה עבדה עם האימהות על מערכת שיווי המשקל והדריכה כיצד לשפר  את  השכיבה על הבטן.

שקד חנוכה (גבעת אבני) אמא לגיא, " הסדנא היא פשוט מתנה, במיוחד עבורי כי זה ילד ראשון.  המפגשים האלה נותנים לי כלים וביטחון עם התינוק ".