מרכז בריאות וספורט – חדש במרכז הרפואי

בטקס מרגש ובמעמד משפחת גושן, נחנך המרכז החדש לבריאות וספורט של המרכז הרפואי פדה-פוריה, לזכרו של מתן גושן ז"ל .

במעמד ההורים שושי ומאיר גושן,  בני משפחה וקרובים נוספים, נציגי ההנהלה ועמותת ידידי ביה"ח, ד"ר גור מיינצר וצוות המרכז התקיים ( 2.9.18)  טקס מרגש לחנוכת המרכז החדש לבריאות וספורט, לילדים ובני נוער, במרכז הרפואי פדה-פוריה. משפחת גושן תרמה את הציוד במרכז הספורט לזכר הבן, מתן גושן ז"ל  .

המיזם החדש, שאין כמותו בצפון יוצר שילוב  רב תחומי וייחודי, אשר כולל פעילות גופנית , תזונה נבונה ותמיכה נפשית. המטרה היא שינוי אורח חיים,  אימוץ אורח בריא ופעיל וירידה במשקל . צוות מרכז הבריאות והספורט כולל רופא, מאמני כושר, עו"ס, דיאטנים, אשר נפגשים אישית וקבוצתית עם הילדים ועם הוריהם.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פתח ואמר, "זו התרגשות גדולה וכבוד גדול לנו לחנוך את המרכז  לבריאות וספורט. בפרויקט הייחודי הזה אנחנו מגשימים את תמצית החזון שלנו, יוזמה וחדשנות לצד פעילות חשובה לקידום בריאות למען הקהילה. כידוע בצפון התחלואה גבוהה יותר וזה המקום להשפיע! הפרויקט הזה הוא עוד צעד חשוב בדרך ליצירת השינוי , אם נפעל  לשיפור בריאות הקהילה שסביבנו כבר מגיל צעיר, הם יגדלו  ויהיו מבוגרים בריאים יותר".  ד"ר און הוסיף והודה למשפחת גושן על תרומתם החשובה שאפשרה את הקמת המרכז, "שם המרכז, מתן- הנתינה שלכם מאפשרת לנו להמשיך ולתת גם לאחרים" .

פרופ' אברהם לורבר, אשר חיבר את  מש' גושן למיזם החדש הוסיף,  "אני נרגש לראות את ההמשכיות של הקשר עם מש' גושן... הפרידה ממתן היתה תהליך קשה למשפחה וגם לי.. לתוך זה נכנס מרכיב של שמחה, המשכיות, של מתן איכות חיים והבדל משמעותי עבור ילדים ובני נוער מהאזור כולו, במניעת תחלואה שידועה וצפויה למי שלא יזכה לשירות החדש הזה".
 
ד"ר גור מיינצר , אשר מרכז את המיזם, הדגיש כי השמנה בילדים היא מגפה שסיבות שכיחותה הן: אורח חיים לא בריא, היעדר פעילות גופנית מספקת והשעות הרבות שמבלים ילדים מול מסך הטלוויזיה או מול הטלפון הנייד . הנתונים ממחישים  את ממדי התופעה, 39% מילדי טבריה (כתה ז')  סובלים מעודף משקל, במגזר הערבי הנתון מגיע ל46% , "המצב הולך ומחמיר עם השנים, כמעט כל ילד שני סובל מהשמנת יתר! והקשר בין ילד שסובל מהשמנת יתר למבוגר חולה, הוא מובהק. הקמנו את המרכז הזה כדי לשנות את העתיד של הילדים ובני הנוער האלה. לשמחתנו ד"ר מיכל כהן דר, מנהלת המחוז במשרד הבריאות הצטרפה לחזון שלנו בכדי לקחת את המיזם עוד צעד אחד קדימה ולנסות לחולל שינוי גם בתוך בתי הספר". 

מאיר גושן הודה נרגש לכל המברכים ואמר, "מרגש אותנו מאד להנציח את מתן בדרך הנתינה שכל כך אפיינה את חייו. פתחתם את הלב, תודה!!!"