צוערים לשירות המדינה בביקור במרכז הרפואי

משתתפי קורס צוערים לשירות המדינה הגיעו לסיור הכרות עם המרכז הרפואי פדה-פוריה .

כ30 משתתפי קורס "צוערים לשירות המדינה" הגיעו ביום שלישי 14.8.18 לסיור  במרכז הרפואי פדה-פוריה. תכנית הצוערים מכשירה את העתודה הניהולית נושאת השינוי של שירות המדינה. הביקור במרכז הרפואי היה חלק מסיור בצפון ונועד להרחיב את המידע בנושא אתגרי הבריאות בצפון , הפערים והקשיים בהשוואה למרכז.

המשתתפים נפגשו עם ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, לשיחה בנושא האתגרים איתם מתמודד מנהל מרכז רפואי בפריפריה, "הפערים בבריאות בין הצפון למרכז בלתי נסבלים. אין מדד שבו אין פער בהשוואה בין המרכז לצפון או לדרום. בצפון, תוחלת החיים נמוכה יותר, תמותת התינוקות גבוהה יותר, התחלואה באופן כללי גבוהה יותר...המשימה שלקחנו על עצמנו היא לצמצם את הפער . האם זה אפשרי? התשובה היא חד משמעית- כן! "
 ד"ר און , הציג את בגאווה את תנופת הפיתוח של מערך הלב וכלי הדם,  " תוך זמן יחסית קצר, המערך הקרדיו- ווסקולארי שלנו ביסס את עצמו כמוביל בצפון, וכאחד המרכזים הרפואיים הטובים בארץ בניתוחי לב. אין פעולה שנעשית בתחום הזה כולל פעולות מורכבות מאד, שלא מבצעים אצלנו (למעט השתלות לב) עד כה  ביצענו יותר מ500 ניתוחי לב".

משה שוויגר, הודה בשם המשתתפים למנהל המרכז הרפואי ואמר, "זכינו לשמוע על האתגרים איתם מתמודד המרכז הרפואי פדה-פוריה, והתפעלנו מהדרך המשמעותית שעובר בית החולים על מנת להיות המרכז הרפואי בו בוחרים התושבים. ניכר כי מאמציכם נושאים פרי, וכי בית החולים נמצא בתנופה ובהתקדמות. בשיחה עסקנו גם בקושי בגיוס מתמחים ומומחים ואיתור רופאים שיעתיקו מגוריהם ממרכז הארץ...אנו מודים לך מאד על תרומתך לתכנית ההכשרה ".

ד"ר און סיכם ואמר, "זו גאווה שאתם פה ושבחרתם לבנות את עתידכם בשירות המדינה, שירות המדינה זו שליחות"