ליצנים רפואיים במרכז הרפואי

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי נפגש עם חמשת הליצנים הרפואיים הפעילים במסגרת פרויקט "רופאי חלום" במחלקות השונות של המרכז הרפואי פדה-פוריה .

חמשת הליצנים הרפואיים הפעילים במחלקות השונות במרכז הרפואי פדה-פוריה, הגיעו למפגש שנתי עם מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און ופרשו בפניו את הפעילות המגוונת במחלקות השונות. כיום, יש פעילות של ליצנים רפואיים בשורה של מחלקות ומרפאות, החל ממחלקת ילדים ומרכז טנ"א לטיפול בנפגעי אלימות מינית, דרך המחלקה האונקולוגית ושיקום גריאטרי ועד הפגיה.

שושי אופיר (הליצנית ד"ר חארטה) פתחה ואמרה שנערכים מחקרים שמצביעים על כך שנוכחות הליצן הרפואי תורמת רבות להחלמה ואף משפיעה  על משך האשפוז . "נוכחות הליצנים יוצרת אווירה אחרת במחלקה וזה משפיע גם על המשפחות של המטופלים וגם על הצוות הרפואי" .

שירלי גולדשטיין (הליצנית פלורינה) ציינה, "ככל שאנחנו פעילים ביותר מחלקות, אנחנו משתפרים והצוות הרפואי לומד לעבוד איתנו ולשלב אותנו בתהליך הטיפול. בשש השנים שאני פה אני רואה את תהליך השינוי וההטמעה שבו הצוות לומד להיעזר ולהפיק עוד ועוד תועלות מהנוכחות של הליצן הרפואי ".
 
צ'רלי סופר (הליצן צ'רלי) סיפר על הפעילות החשובה של הליצנים הרפואיים במפגשים ובטיפול בילדים החולים שהגיעו מסוריה במסגרת פרויקט "שכנות טובה" , "אנחנו הליצנים יכולים להרגיע תחושות של חשש ופחד ,  ומצליחים להעלות חיוכים ולהקל על הילדים הסורים שסבלו כל כך הרבה בשנים האחרונות, עבורנו השפה לא מהווה מחסום..."

ד"ר און סיכם ואמר, " אתם עושים עבודה מבורכת וחשובה שברור לנו כי יש לה מקום מרכזי כחלק מהטיפול וחלק מתהליך ההחלמה. ולא רק בחיבור עם ילדים, הליצנים הרפואיים תורמים רבות גם לתהליך הטיפול בחולים בוגרים ומבוגרים, הם מסייעים למטופל  לגייס את כוחות הנפש שיאפשרו לו להתמודד עם המחלה, להפחית את רמת הפחד , המתח ותחושות של אובדן שליטה וחוסר וודאות.."