מפגש הכרות עם האגף לאם ולילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה

נשות הקהילה החרדית בנצרת עלית, הגיעו לערב מיוחד של מפגש והכרות עם צוות האגף לאם וליילוד ומועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה.

נשות הקהילה החרדית בנצרת עלית הגיעו ביום רביעי ,ז' בתמוז, 20.6.18 לערב הכרות מיוחד שארגנו מועדון היולדות בייבי סטארט והאגף לאם ולילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה, בשיתוף עם עירית נצרת עלית, מרכז צעירים  ומתנ"ס גרין. במפגש השתתפו אורלי בנור, אחות אחראית פגיה וטיפול נמרץ ילודים ולריסה  גדלקין אחות בכירה במחלקת יולדות.

האחיות הציגו למשתתפות את ההתאמות והשיפורים שנעשו בשנה האחרונה, באגף לאם וליילוד במטרה  לשפר את השירות ולתת מענה מלא לנשים מהמגזר החרדי.
כמו כן הוצג למשתתפות תהליך הקבלה של היולדת, שתחילתו במיון יולדות ועד תהליך הלידה בחדר הלידה. לריסה אף פירטה על המהפך שנעשה במחלקת יולדות, היצע הארוחות טריות בהכשר העדה החרדית , היערכות הצוות במחלקה לפני כניסת שבת :  שעוני שבת, תאורה ודלתות, פלטת שבת, הדלקת נרות, סל מצרכים של מפעל חסד הכולל פריטים לשם עריכת קידוש בערב שישי, הבדלה ועוד. לריסה ציינה עוד כי יולדת שמשוחררת בשבת, יכולה להישאר במחלקה, עד לצאת השבת. בהמשך לכך,  אורלי בנור הסבירה על תהליך קבלת ילוד במחלקה, ההבדלים בין "ביות מלא" ל"ביות חלקי", הדרכות להנקה על ידי יועצות הנקה מוסמכות, והדרכות לטיפול בתינוק, סוגי תחליפי המזון וכשרותם המוצעים במחלקה, ופירטה על הגישה למחלקת ילודים בשבת.

לסיום , רחלי אהרון, רכזת מועדון היולדות בייבי סטארט, הציגה את פעילות המועדון ובכלל זה מגוון ההרצאות והסיורים, קורסי הכנה ללידה לנשים בלבד. המשתתפות אף קיבלו שי מפנק מתנת מועדון בייבי סטארט.