טקס חלוק לבן בפקולטה לרפואה

טקס "חלוק לבן" לסטודנטים של הפקולטה לרפואה של אונ' בר אילן בגליל, התקיים בפעם השישית.

ביום רביעי , 23.5.18  התקיים בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל, טקס "חלוק לבן" המציין את המעבר של הסטודנטים לשלב הקליני- מהלימודים בכיתות ובמעבדות, ללימודים, לשלב ההתנסות, ליד מיטת המטופל.

בטקס החגיגי השתתפו מנהל המרכז הרפואי  פדה- פוריה, ד"ר ארז און, דיקן הפקולטה לרפואה, פרופ' רן טור-כספא, המשנה לדיקן לחינוך רפואי, פרופ' משה בן-עמי, סגן הדיקן ללימודים קדם קליניים, פרופ' אנתוני לודר, חברי הנהלה וסגל הפקולטה, הסטודנטים ובני משפחותיהם.

דיקן הפקולטה, פרופ' רן טור-כספא סיפר על הישגיה של הפקולטה, "זו השנה שביעית של הפקולטה, יש לנו כבר 280  בוגרים, חלקם בהתמחות ברחבי הארץ. אנו מקבלים עליהם חוות דעת מצוינות ופרגון מהקולגות שלנו. 120 סטז'רים, למעלה מ-400 סטודנטים לרפואה,22 קבוצות מחקר ו- 150 סטודנטים למחקר מוסמך ודוקטור".

 פרופ' משה בן עמי, משנה לדיקן לחינוך רפואי ומנהל האגף לאם ולילוד  ויולדות במרכז הרפואי פדה-פוריה, האמון על תכניות הלימודים והחינוך הרפואי בפקולטה, ברך ואמר "אתם מתחילים את השלבים הקליניים במחלקות הפנימיות. בסבבים הקליניים תיחשפו למחלקות שונות ולמרפאות הקהילה. תלמדו ישירות מרופאים בעלי ניסיון, שאין תחליף לניסיון שלהם. לימוד זה שונה מאוד מהלימוד מספרים ומאמרים. תלמדו מכל אדם, רופא, אחות, מיילדת. היזהרו מיוהרה, זו רעה חולה".

יוליה פיאנקוב, נציגת המחזור: "זהו רגע מרגש לכולנו, פתאום מגיעה ההבנה שהגענו לחצי הדרך, שעברנו איזשהו שלב. כולנו בציפייה גדולה לקראת הכניסה למחלקות בבתי חולים, מחכים לפגוש מטופלים אמתיים, קצת חוששים כמובן, אבל מאמינים שנלמד להתמודד עם זה. החלוק הלבן מסמל עבורנו תחילתה של תקופה חדשה בלימודים ובחיים שלנו. כולנו מתרגשים לחלוק את הרגע הזה עם המשפחות שלנו שרק בזכות התמיכה והעזרה שלהם יכולנו בכלל לחלום על לימודי רפואה".