תלמידי נופרים בגליל בסיור במרכז הרפואי פדה- פוריה

תלמידי כתה י' מתיכון עמל נופרים בגליל, סיכמו עוד שנת פעילות מוצלחת במסגרת פרויקט המשותף "שיעור אחר". במסגרת פרויקט זה, מדי שבוע הגיע איש צוות מהמרכז הרפואי לתיכון בטבריה להרצות לתלמידים בנושאי בריאות ורפואה.

צוות המרכז הרפואי פדה, פוריה, העביר גם השנה שורה של הרצאות בנושאי בריאות ורפואה לתלמידי כתה י'- מדעית בתיכון עמל נופרים בגליל. מדובר בפרויקט התנדבותי אותו יזמה עמותת "שיעור אחר". צוות המרכז הרפואי פדה- פוריה, משתתף בפרויקט "שעור אחר" זו השנה השישית.
שיתוף הפעולה המוצלח עם תיכון עמל- נופרים החל לפני שנתיים ובמסגרתו, אחת לשבוע, הגיעלביה"ס מרצה אחר מטעם המרכז הרפואי , והתלמידים נהנו משורה של הרצאות כמו : "נזקי העישון"- שמעון מנדל (רנטגנאי ראשי), "סוד השינה הבריאה " - לאה בן שלמה(אחותאחראית כירורגיה ), "מניעת מחלות לב"- פרופ' ארנון בלום(ממונה על המחקר והאקדמיה) , "ניהול קונפליקטים " - ענת רוזנבלום(מנהלת השירות הסוציאלי) , "השתלות איברים" - מלכה שטיין (מתאמת השתלות ואחות בכירה במלר"ד) ,"כאבי בטן חוזרים בגיל ההתבגרות"- ד"ר אבי און (מנהל מכון גסטרו ילדים), "התמודדות עם השמנת יתר" , אתמאר חאג' , (אחות מרפאה בריאטרית , "זכויות הילד" עו"ד הלן מלכה זאבי, (מנהלת הסיעוד).

ביום ראשון, 4.3.18 הגיעו התלמידים יחד עם המחנך שלמה אביטן ורכזת הפרויקט, אורטל סויסהלמפגש מסכם בהדרכתו של ד"ר אבי פרץ. היום העמוס כלל ביקור במעבדה לבקטריולוגיה בהדרכתו של ד"ר פרץ, ביקור בחדר לידה בהדרכתה של המיילדת הבכירה, רותי צור, ביקור ביחידת הMRI ודברי הסבר מפי מנהל היחידה, ד"ר ז'רדב,וסיור הכרות במרכז טנ"א לנפגעי אלימות מינית, שם שמעו הסברים מד"ר לנג אחראית, מרכז טנ"א ומהליצנית הרפואית שושי אופיר.

במפגש המסכם ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, ברך את התלמידים, "אחת המשימות החשובות שלנו במרכז הרפואי היא להגיע ולהתחבר לקהילה, אם במסגרת "שעור אחר" ואם במסגרות אחרות.באנו אליכם מתוך שאיפה להכיר לכם את העולם העשיר שלהבריאות והרפואה, בתקווה שההרצאות האלה יעוררו את סקרנותכם ואולי בעתיד תבחרו ללכת לאחד ממקצועות הבריאות אליהם נחשפתם בעזרתנו ".

דוריאן ברדה , אחד התלמידים אמר במפגש, "כל ההרצאות היו מאד מעניינות , שאלנו הרבה שאלות והיינו מאד סקרנים. המרצים התייחסו מאד ברצינות ואני מרגיש שלמדנו מהם הרבה ". התלמיד, רון אקרמן הוסיף, "זו היתה חוויה מיוחדת להיחשף לעולם הרפואה. אני מקווה שיהיו עוד מפגשים כאלה".

דוד סויסה, מנהל ביה"ס סיכם ואמר , "זכינו לפעילות של עמותת "שעור אחר" בשיתוף עם המרכז הרפואי, אנו מלאי הערכה על ההתגייסות של צוות המרכז הרפואילמען דור העתיד. המרצים התייחסו למפגשים בצורה רצינית ומקצועית, הרגשנו את המחויבות שלהם... ערך הנתינה הוא ערך מרכזי שחשוב לנולהטמיע ולכן אני פונה אליכם התלמידים ומבקש שבבוא היום כשתהיו רופאים, קצינים, מהנדסים או כל מקצוע אחר , תעשו מה שהמרצים שלכם עושים, תתנדבו ותתרמו מהידע שלכם למען אחרים"