נציגי ביטוח לאומי בסדנת מיצוי זכויות

צוות בכיר של סניף ביטוח לאומי טבריה, העביר יום עיון בנושא "מיצוי זכויות המטופלים" לאחיות האחראיות והעו"ס בשירות הסוציאלי של המרכז הרפואי פדה-פוריה.

"זה יום חג ואבן דרך לציון שתוף הפעולה שלנו במרכז הרפואי פדה-פוריה עם המוסד לביטוח לאומי" פתחה הלן מלכה-זאבי, מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי פדה-פוריה, את יום העיון המיוחד בהשתתפות ההנהלה הבכירה של המוסד לביטוח לאומי סניף טבריה וצוות המרכז הרפואי: הנהלת הסיעוד, אחיות אחראיות וסגניותיהן, ועובדות השירות הסוציאלי בביה"ח.

מירי פולק , מנהלת סניף טבריה של הביטוח הלאומי ברכה על הכנס וציינה, "הסניף שלנו נותן שירות לכ280,000 תושבים בקרית שמונה, קצרין, מג'אר, טבריה וישובים נוספים באזור כולו . המדד הסוציואקונומי של מרבית האוכלוסייה באזור, נמוך יחסית ומציב בפנינו אתגר לא פשוט, לחשוף בפני הציבור את הזכויות שלו והנגיש בפניו את השירות. יום העיון גובש מתוך הבנה שככל שנחשוף את המידע לצוותים הרפואיים כמו כאן בביה"ח, הם יוכלו להעביר את הידע הלאה ולעזור לנו להנגיש את המידע לציבור המטופלים" .

פארס קטייש, מנהל תחום הגמלאות בסניף טבריה הוסיף, "יש לנו ממשקי עבודה רבים עם צוות ביה"ח, המטופלים שמאושפזים במרכז הרפואי , מגיעים לסניפי הביטוח הלאומי ומבקשים למצות את זכויותיהם בהיבט התעסוקתי ובנושא של פיצוי על אובדן כושר עבודה... השאיפה שלנו היא שחברי הצוות במרכז הרפואי יהיו"שגרירים" שלנו ויעבירו את המידע באשר לזכויות שלהם למטופלים. שידעו לפנות אלינו ולקבל את מה שמגיע להם בזכות".

במהלך היום הוצגו בפני המשתתפים חוקי המוסד לביטוח לאומי בתחומים השונים - קצבת הנכות, קצבת נפגעי עבודה, קצבת ילד נכה, קצבת הסיעוד ושירותי השיקום הניתנים. הלן מלכה זאבי ציינה כי ליום העיון, קדם מפגש של נציגי הביטוח הלאומי והנהלת הסיעוד עם מטופלים במחלקה פנימית. "אנחנו שותפים בדאגה למטופל וברצון לסייע , עבורנו זה הרצון לשפר את חוויות המטופל ואת חווית האשפוז ועבור הביטוח הלאומי זהו הרצון להנגיש את המידע ולסייע למטופלים לממש את זכויותיהם... אני מאמינה ששיתוף הפעולה ביננו, לרווחת המטופלים, רק ילך ויעמיק".