ח"כ פדידה בביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה

ח"כ לאה פדידה, הגיעה יחד עם אבי גבאי, יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת ורימונה כהן, יו"ר נעמת מרחב כנרת לביקור הכרות ופגישה עם הנהלת המרכז הרפואי פדה-פוריה.

ח"כ לאה פדידה (המחנה הציוני) יחד עם אבי גבאי, יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת ורימונה כהן, יו"ר נעמת מרחב כנרת, הגיעו ביום חמישי 8.2.18 לביקור הכרות במרכז הרפואי פדה- פוריה. ח"כ פדידה (תושבת יוקנעם) , נפגשה עם ד"ר ארז און והנהלת המרכז הרפואי .

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און, הציג בפני האורחים את תהליך הפיתוח שעבר המרכז הרפואי בשנים האחרונות, " תוך זמן יחסית קצר, המערך הקרדיו- ווסקולארי שלנו ביסס את עצמו כמוביל בצפון, אין פעולה שנעשית בתחום הזה כולל פעולות מורכבות מאד , שלא נעשית אצלנו (למעט השתלות לב) ". ד"ר און הציג גם את ההישגים המרשימים של המחלקה לרפואה דחופה בשנה האחרונה, "משרד הבריאות פרסם את דרוג חדרי המיון בבתי החולים בישראל ולפיו המלר"ד (מיון) שלנו מדורג במקום הראשון וזכה לציון הגבוה ביותר . גם המטופלים מביעיםשביעות רצון מאד גבוהה מהטיפול ומהיחס כפי שעלה גם מתוצאות סקר שביעות רצון מקיףשבוצע בקיץ בקרב כ־11אלף מטופלים. בסקר הזה זכה חדר המיון של המרכז הרפואי פדה-פוריה לשביעות רצון גבוהה מאד והגיע למקום השני (מבין בתי החולים הממשלתיים) , בדרוג חדרי המיון לילדים זכינו במקום השני בארץ".

בהמשך הציג ד"ר און את המהפכה של הקמת מרכז שיקום לצפון במרכז הרפואי, "מדובר בפרויקט שיצור שינוי חברתי וכלכלי בגליל ויפתח אפשרויות תעסוקה למאות עובדים. מרכז השיקום לצפוןיעמוד בסטנדרטים בין לאומיים, יכלול ציוד טכנולוגי חדיש ומתקדם ויהווה מרכז מצוינות לשיקום בכל תחומי השיקום - שיקום ילדים, שיקום נוירולוגי, שיקום אורתופדי, שיקום גריאטרי ושיקום לב ונשימה. למען רווחתם ובריאותם של כלל תושבי הצפון".

ח"כ פדידה ציינה בתום המפגש כי התרשמהמאד מתנופת הפיתוח של המרכז הרפואי פדה- פוריה והוסיפה , "ד"ר און מגיע בדבקות לכנסת ומביע הרבה אופטימיות לשינוי , אני מקווה שזה ייפול על אוזנים קשובות... אני מודעת לפערים שנוצרו בבריאות בין הצפון למרכז וזה מקומם שגוזרים על אדם את שרותי הבריאות שיקבל לפי מקום מגוריו. הגשתי הצעה לתיקון חוק הבריאות הממלכתי כך שקופות החולים לא יוכלו לשלוח מטופלים לבתי חולים רחוקים . גם סגן השר ליצמן נוטה בעד ההצעה הזו שמשמעה שמטופל שיכול לקבל טיפול מקצועי וטוב כאן בפדה-פוריה לא ישלחו אותו לבתי חולים רחוקים...אני לא מרפה, מבחינתי זו שליחות" .