תוכנית עבודה לשנת 2018 – מרכז רפואי פדה-פוריה

"2017 היתה שנה של הישגים יוצאים מן הכלל גם ברמת המחלקות וגם עבור המרכז הרפואי. הוכחנו שאנחנו שייכים לליגת העל של מערכת הבריאות בישראל". במפגש השנתי בהשתתפות מנהלי המחלקות והאחיות האחראיות, סיכם ד"ר ארז און את ההישגים המרשימים של צוות המרכז הרפואי בשנה שחלפה והציג את יעדי המרכז הרפואי ל2018 .

במפגש עם מנהלי מחלקות ואחיות אחראיות במרכז הרפואי פדה-פוריה, ביום חמישי 1.2.18 הציג ד"ר ארז און ,מנהל המרכז הרפואי, את תוכנית העבודה והיעדים של המרכז הרפואי לשנת 2018 .

ד"ר און פתח בהצגת ההישגים המרשימים של השנה האחרונה,  "2017 היתה שנה של הישגים יוצאים מן הכלל גם ברמת המחלקות וגם באופן כללי עבור המרכז הרפואי. הוכחנו שאנחנו שייכים לליגת העל של מערכת הבריאות בישראל. וזאת למרות כל הקשיים והאתגרים, זה לא מובן מאליו שאנחנו מצליחים להעניק למטופלים שלנו את הרפואה הטובה ביותר והשירות המקצועי והטוב. את ההישגים האלה אנחנו חייבים לשמר". 

ד"ר און הדגיש את הישגי המלר"ד (מיון) אשר דורג בסקר ארצי בקרב אלפי מטופלים  במקום שני בשביעות רצון , ובשבוע האחרון זכה למקום הראשון מבין כל המחלקות לרפואה דחופה בכל הארץ, בתוצאות בקרת משרד הבריאות.

תוכנית העבודה ל2018 כוללת יעדים מרכזיים כמו המשך תנופת הבנייה והפיתוח. על פי התכנון תושלם השנה הבנייה וההערכות לפתיחת יחידת טיפול נמרץ ילדים והעברתו של מכון הדיאליזה למקומו החדש, הגדול  והממוגן .שרות חדש לכירורגיית ילדים בשיתוף פעולה עם ביה"ח רמב"ם, אשר מתוכנן להיפתח כבר בשבועות הקרובים. ד"ר און הוסיף כי פרויקט בניית שלושת חדרי הניתוח החדשים מתקדם כמתוכנן והתוכנית היא להיערך להפעלתם ב2019. לסיכום אמר ד"ר און , "שנת 2017 היתה שנה של עשייה מרשימה והישגים נכבדים עבור המרכז הרפואי שלנו,   חשוב שנלמד ונשתפר, מתוך שאיפה להמשיך קדימה במלוא התנופה.  כדי שנוכל לעמוד ביעד המרכזי שלנו להעניק לתושבי האזור מענה רפואי רחב יותר וטוב יותר ".

בחלקו השני של המפגש הציג, פרופ' שלמה ברזניץ, מומחה בינלאומי לפסיכולוגיה קוגניטיבית, הרצאה מרתקת בנושא "שמירה על מח בריא". "הסיכון למחלת האלצהיימר הוא בכ30% פחות בקרב אנשים שיש להם השכלה גבוהה. הסיבה היא שכדי שהמח ישרוד וישמור על יכולותיו לאורך השנים, צריך לאמץ אותו ולאתגר אותו כמה שיותר " פרופ' ברזניץ הדגיש שאף פעם לא מאוחר מדי להפעיל את המח ולגרום לו להתאמץ אם על ידי עבודה מאתגרת , תחביב חדש, הכרות עם אנשים חדשים, קריאה וכדומה.