400 ניתוחי לב

"ביצענו למעלה מ400 ניתוחי לב, זה מספר מאד מרשים והישג עצום למרכז הרפואי פדה פוריה", אמר הבוקר ד"ר ארז קכל, מנהל היחידה לניתוחי לב, במערך הקרדיו ווסקולארי של המרכז הרפואי פדה-פוריה

יגאל מאיר(64) המנהל האדמינסטרטיבי בקופ"ח כללית בטבריה, מלא הערכה ותודה לצוות המערך הקרדיוווסקולארי במרכז הרפואי פדה-פוריה, שהציל את חייו לפני כחודש.
"התעוררתי בבוקר עם דקירות בחזה, לא הרגשתי את כפות הידיים, אמרתי לאשתי מהר להזמין אמבולנס...".

יגאל הובהל למערך הקרדיוווסקולארי במרכז הרפואי פדה-פוריה, בצנתור דחוף התגלו שלושה עורקים חסומים בלב. ד"ר ארז קכל, מנהל יחידת ניתוחי הלב , מסביר, "ליגאל היו הצרויות קריטיות של שני העורקים המרכזיים שמובילים דם ללב , בצד שמאל. במצב כזה הפתרון הוא רק כירורגי, נדרש ניתוח דחוף!"

יגאל הוכנס לניתוח, "בניתוח ראינו עורקים מסויידים, הוא הגיע אלינו ממש ברגע האחרון, עשינו בניתוח שני מעקפים, תוך שימוש בעורקים מבית החזה". הניתוח עבר בהצלחה, מציין ד"ר קכל . "כשאמרו לי אחרי הצנתור שאני צריך להישאר לניתוח לב, הייתי מאד מוטרד, בת הזקונים שלי דורין, היתה מתוכננת  להתגייס לצה"ל למחרת ורציתי להיות איתה ברגע החשוב הזה. כשהיא באה להיפרד ממני בביה"ח פרצתי בבכי , ד"ר קכל שאל אותי מה קרה וכשסיפרתי לו הוא הבטיח שאראה אותה לפני הניתוח. וכך היה! ד"ר קכל הפך עולמות בשבילנו, כשהתעוררתי אחרי הצנתור ראיתי אותה מולי עם מדים. זה נתן לי כח , הרגשתי שאני אדם אחר לגמרי, רציתי כבר להיות אחרי הניתוח..."

חודש אחרי, יגאל חזר לאיתנו ומרגיש טוב, "אני מכיר את מערכת הבריאות היטב , המערך הקרדיווסקולארי במרכז הרפואי פדה-פוריה עבר  שינוי מדהים- פשוט מהפכה ... ידעתי שאני עובר פה את הניתוח ויכול לסמוך על ד"ר קכל ,על  דינה גרנות האחות האחראית ועל כל הצוות המקצועי, בלב שקט ובטוח".

ד"ר קכל מסכם, "כשהקמנו את היחידה לניתוחי לב, באפריל ,2015 הערכנו שנבצע כ70 ניתוח לב בשנה. עברנו את ההערכה הזו בהרבה ועם תוצאות מצוינות, יגאל הוא המנותח ה400 שלנו. המספרים רק מדגישים את הנחיצות של יחידת ניתוחי לב עבור תושבי הצפון. אנחנו מבצעים כיום את כל סוגי ניתוחי הלב, כולל פעולות מורכבות וניתוחים חוזרים. מעבר ליכולת המקצועית הגבוהה, הודות ליחס המשפחתי החם, המטופלים רוצים לבוא לפה ".
ויגאל מוסיף, "הצוות הרפואי והצוות הסעודי כאן, נותנים יחס וטיפול שאי אפשר לתאר, מתקשרים שואלים לשלומי, דואגים לי ולמשפחה".