לציון יום המאבק באלימות נגד נשים

"ישנם דפוסי התנהגות בין בני זוג שצפים ועולים כבר בשלב ההכרות ומהווים נורת אזהרה מפני זוגיות אלימה. ניתן לזהות את הסימנים ולהתרחק ממערכת יחסים כזו ואז למנוע סבל וכאב ולא להיכנס למעגל האלימות" הדגישה אורה זילברמן, הממונה על שוויון מגדרי ויועצת המנכ"ל לקידום נשים, בהרצאה במסגרת יום מיוחד לציון המאבק באלימות כלפי נשים, במרכז הרפואי פדה-פוריה

ביום רביעי, 27.12.17 התקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה יום עיון מיוחד לציון המאבק באלימות כלפי נשים. ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, פתח וציין ," היום הזה חשוב והוא חלק מהמלחמה של כולנו נגד אלימות כלפי נשים . לצערנו, אלימות היא חלק מחיינו, אבל הזעקה נגד התופעה הקשה הזו הולכת וגוברת ומתעצמת . אני מאמין כי לא ירחק היום ונוכל להדביר גם את הנגע הנורא הזה מהחברה שלנו, באופן מוחלט. עד אז נמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי להעלות את המודעות ולהילחם בתופעה הפסולה של אלימות כלפי נשים מכל סוג שהוא, אלימות כלכלית, אלימות חברתית , אלימות מילולית או במדיה ".
 
עו"ד הלן מלכה- זאבי, מנהלת הסיעוד, ציינה "גם השבוע שמענו על עוד מקרה מזעזע של בעל שרצח את אשתו. האשה התלוננה במשטרה שבוע או שבועיים לפני כן, אבל ככל הנראה התלונה הזו נשארה על שולחנו של מישהו.. אנחנו צריכים להגיד עד כאן! די לאלימות! ".

שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי הוסיף, "עלינו לייצר נורמות חדשות וחד משמעיות שימנעו כל סוג של אלימות בחברה הישראלית. יחד במאמץ משותף נוכל להגיע ליום שבו נתכנס לא בכדי לציין יום מאבק באלימות כלפי נשים, אלא בכדי להעלות על נס  את העשייה המרובה והמגוונת של נשים בכל התחומים".

אורה זילברמן, הממונה על שוויון מגדרי, תארה את הנורות האדומות המזהירות מפני מערכת יחסים אלימה ומסוכנת, "ישנם דפוסי התנהגות בין בני זוג שצפים ועולים כבר בשלב ההכרות ומהווים נורת אזהרה מפני זוגיות אלימה. אם מזהים את הסימנים הללו אפשר למנוע סבל וכאב ולא להיכנס למעגל האלימות". בין נורות האזהרה האדומות אורה ציינה: קנאה מוגזמת, פעילות מגמתית של הגבר לבודד את האישה מהסביבה וממשפחתה, התנהגות של זלזול וחוסר הערכה, חשדנות רבה וביקורת.

בהמשך הרצו ענת רוזנבלום, מנהלת השירות הסוציאלי, על "אלימות כלפי נשים נתונים שירותים ותובנות" ועו"ד הלן מלכה- זאבי מנהלת הסיעוד  על "פרצה ברשת בראי החקיקה, הפסיקה והקולנוע". לסיום צפו המשתתפים בהצגה "המחברת הצהובה של סיוון", עם השחקנית אילנית דדו-לנסקי"