ערב הכרות עם האגף לאם וליילוד

מועדון היולדות בייבי סטארט וצוות האגף לאם וליילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה ארגנו ערב הכרות מיוחד לנשות קהילת צאנז במתנ"ס פירסט בטבריה.

כ100 מנשות קהילת צאנז הגיעו לערב הכרות מיוחד שארגנו מועדון היולדות בייבי סטארט והאגף לאם ולילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה. במפגש (10.12.17 ) השתתפו מירי טל, אחות אחראית חדר לידה, ענת אנקרי ,אחות בכירה ממחלקת יולדות, ואהובה דהן אחות מחלקת ילודים. הצוות הציג לנשים את ההתאמות והשיפורים שנעשו באגף לאם וליילוד כדי לשפר את השירות ולתת מענה מלא לנשים מהמגזר החרדי.

מירי טל, האחות האחראית בחדרי לידה, הציגה את תהליך הקבלה החל ממיון יולדות ועד תהליך הלידה בחדר הלידה. בהמשך היא סיפרה על צוות המיילדות המקצועיות והמנוסות העומד לרשות היולדות. ענת אנקרי, פרטה בנושא הארוחות במרכז הרפואי והכשרויות, היערכות הצוות לקראת שבת: שעוני שבת, תאורה ודלתות, פלטת שבת, הדלקת נרות, סל מצרכים של מפעל חסד הכולל פריטים לשם עריכת קידוש בערב שישי , הבדלה ועוד. ענת הדגישה כי ".. במקרים בהם אין סכנת חיים, פעולת ההחתמה על טפסים נדחית למוצאי שבת. כמו כן במקרה שבו יולדת משוחררת בשבת, היא יכולה להישאר במחלקה ללא שום בעיה עד לצאת השבת. לסיום הסבירה אהובה דהן, אחות ילודים , מה ההבדל בין ביות מלא לביות חלקי והוסיפה פרטים על הטיפול ביילוד במחלקה. הצוות אף ענה לשאלות רבות שהעלו המשתתפות.

כבי שניידר, אשר ארגנה את הערב, סיכמה "זה היה ערב אמנותי מרומם ומרגש נציגות האגף לאם וליילוד נתנו מידע רב בנושא התאמתו של המרכז הרפואי לצרכי המגזר החרדי ולנשות הקהילה החרדית/חסידית אשר מאכלסות את שיכון ד' והסביבה ... הרגשתי את ציבור הנשים וההתעניינות הרבה במרכז הרפואי לאגפיו השונים ובעיקר כמובן מחלקת יולדות אשר כפי אשר נוכחנו לראות בשנה האחרונה חל מהפך גדול וגם נשים אשר הורגלו עד היום ללדת בבתי חולים באזור המרכז, באו ללדת במחלקת היולדות המצוינת של בי"ח פוריה ונהנו מיחס ושירות מעולים.."

בחלק השני הציגה רחלי אהרון רכזת מועדון היולדות את פעילות המועדון ובכלל זה מגוון הרצאות וסיורים, קורס הכנה ללידה לנשים בלבד ועוד.המשתתפות אף קיבלו שי מפנק מתנת מועדון בייבי סטארט.