מקום שלישי בתחרות החדשנות של נציבות שרות המדינה

מקום שלישי בתחרות החדשנות של נציבות שירות המדינה לפרויקט ראשון מסוגו בבתי חולים בארץ: רפואה מרחוק, ייעוץ של רופאים מומחים בזמן אמת . הפרויקט הוא שיתוף פעולה של צוותים מהמרכז הרפואי פדה-פוריה והמרכז הרפואי שיבא.

ביום שני, 11.12.17 התקיים בנווה אילן , גמר תחרות החדשנות של נציבות שירות המדינה לשנת 2017 . התחרות נועדה להוקיר מנהלים, עובדים וצוותים על יוזמות של חדשנות, לפתח מודעות לחשיבות יישומה של חדשנות ולעודד יוזמות של חדשנות בעתיד.

לתחרות הוגשו 40 יוזמות ממשרדי הממשלה ומיחידות הסמך, לרבות בתי החולים הממשלתיים ולשלב הגמר עלו 24 יוזמות. הגמר שנערך בפני 250 מנהלים ועובדים משירות המדינה, התקיים בשני מסלולי שיפוט מקבילים אשר מכל אחד מהם עלו שלוש יוזמות בולטות לשלב המסכם
. ועדת השיפוט בראשותו של עו"ד אסא קלינג, לשעבר מנהל רשות הפטנטים, ובהשתתפות אנשי ציבור ובכירים העניקה אות הוקרה למיזם טלה- רפואה המשותף למרכז הרפואי פדה-פוריה ולביה"ח שיבא, אשר נבחר למקום השלישי והמכובד. יש לציין כי מיזם טלה - רפואה היה המיזם היחיד של בית חולים אשר הגיע לשלב הגמר.

דני זוהר, מנהל מחלקת מערכות מידע אשר הציג את המיזם יחד עם ד"ר גליה ברקאי

מרכז רפואי שיבא, תה"ש . ציין כי "מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בין בתי חולים. בשלב זה מתבצע בהצלחה פיילוט במחלקת ילדים והמשמעות היא שרופאי מחלקת הילדים במרכז הרפואי פדה-פוריה יכולים להעביר פרטי תיק מטופל, כולל צילומים ובדיקות והמומחה בשיבא מתייחס ונותן ייעוץ במסגרת שיחה שמתקיימת בזמן אמת ובאותו יום. הרופא המייעץ אף מכניס לתיק את חוות הדעת שלו".

ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ברך על ההישג המרשים ואמר, "חשוב לנו להדגיש ולהכריז לציבור שלנו שהעובדה שהמרכז הרפואי פדה-פוריה ממוקם בפריפריה אין משמעה טיפול רפואי פחות טוב, להיפך. אנחנו מחויבים למצוינות ונמשיך לפעול כדי לשפר ולהוסיף שירותים לרווחת תושבי האזור. אני מברך על שתוף הפעולה המעמיק עם ביה"ח שיבא וגאה בצוות שלנו שהוא היחיד מבין בתי החולים שהגיע לגמר ולהישג היוקרתי בתחרות החדשנות הארצית".