ראש מוא"ז גולן בביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה

יו"ר אשכול רשויות גליל מזרחי, ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה, אמר בביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה, "שיפור ושדרוג מערכת הבריאות בגליל לרווחת תושבי הצפון הוא יעד מרכזי שהצבתי לשנה הקרובה ואני מגויס לכך באופן מלא"

אלי מלכה, ראש המועצה האזורית גולן ויו"ר אשכול רשויות גליל מזרחי וסגנו פרופ' ירון דגן, הגיעו ביום רביעי 20.12.17 לביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה. בפגישה עם מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און, והעוזר הרפואי למנהל המרכז הרפואי, ד"ר מאיר רוח, הציג ד"ר און את תנופת הפיתוח ואת הישגי המרכז הרפואי בשנים האחרונות והדגיש, "אנחנו כל הזמן מתאמצים לשפר ולהשתפר. הציבור פה תלוי בנו, ברפואה הציבורית. תושב האזור שצריך ניתוח קטרקט תלוי ברפואה הציבורית אין לו אפשרות כמו שיש לתושב המרכז לפנות לרפואה פרטית".

ד"ר און ציין כי הודות לסיוע משר האוצר, משה כחלון, תוך חצי שנה יעבור מכון הדיאליזה למשכנו החדש, הממוגן והמרווח. "כיום יש לנו 18 עמדות דיאליזה צפופות ומטופלים שאנחנו לא יכולים לקבל כי אין מקום. במכון הדיאליזה החדש שיתפרש על 800 מ"ר יהיו 22 עמדות טיפול מרווחות".

בהמשך ביקרו האורחים במעבדות מכון המחקר של המרכז הרפואי הפועל בשיתוף פעולה עם הפקולטה לרפואה של אונ' בר אילן בגליל.

יו"ר האשכול, אלי מלכה ציין כי התרשם מאד מהעשייה וההתפתחות של המרכז הרפואי והוסיף, "שיפור ושדרוג מערכת הבריאות בגליל לרווחת תושבי הצפון הוא יעד מרכזי שהצבתי לשנה הקרובה ואני מגויס לכך באופן מלא. אנחנו בקשר מול משרדי הממשלה ליישום תוכנית הצפון, שהמרכז הרפואי הוא חלק ממנה, ובכלל זה הקמתו של מרכז שיקום לצפון. אפעל לגיוס תקציבים נוספים לשיפור מערכת הבריאות והשלמת התקציבים החסרים לבינוי במרכז הרפואי פדה-פוריה".