פרופ' עודד יורים- מנהל המחלקה הכירורגית

פרופ' עודד יורים מונה כמנהל החדש של המחלקה הכירורגית במרכז הרפואי פדה-פוריה. עם הגעתו יתווספו שירותים רפואיים חדשים בתחום כירורגיית הכבד, הלבלב ודרכי המרה.

פרופ' עודד יורים, נכנס החודש לתפקיד מנהל המחלקה הכירורגית במרכז הרפואי פדה-פוריה ויחליף את ד"ר ניסים גרון, אשר ממשיך כרופא בכיר במחלקה.

פרופ' יורים מביא אתו ניסיון מקצועי עשיר ומגוון, הוא למד רפואה באונ' העברית והתמחה בכירורגיה בהדסה ובניו יורק. בהמשך ביצע התמחות על בהשתלות איברים בUCLAבארה"ב ועמד שם בראשתוכנית השתלות הכבד מתורמים חיים. בעבר ניהל את המחלקה הכירורגית ברמב"ם ובהמשך את היחידה לכירורגיית כבד, לבלב ודרכי המרה בבתי החולים הדסה בירושלים וקפלן ברחובות . בתפקידו האחרון שימש כמנהל המרכז לכירורגיית כבד בביה"ח רמב"ם.

עם כניסתו לתפקיד שיבח פרופ' יורים את ההתנהלות המקצועית של צוות המחלקה הכירורגית אותה ניהל ד"ר גירון בשש עשרה השנים האחרונות. "האתגר הוא להוסיף שירותים רפואיים שלא היו לנו בעבר, כמו ניתוחי כבד, לבלב ודרכי מרה, ניתוחים מורכבים הדורשים מיומנות גבוהה. כעת נוכל לפתח תחומים אלה כאן במרכז הרפואי פדה-פוריה ולחסוך לתושבי האזור את הנסיעות הארוכות לחיפה או למרכז. בנוסף קיים הממשק של התחומים הללו עם מחלקות נוספות במרכז הרפואי כמו אונקולוגיה, גסטרו ורדיולוגיה פולשנית וביחד נוכל להרחיב את סל השירותים שאנחנו מציעים".

פרופ' יורים מציין לסיום כי שכיחות סרטן הלבלב נמצאת בעלייה, מידי שנה מתגלים בישראל כ- 500 חולים חדשים הלוקים במחלה. גידולי הלבלב אחראים לתמותה של כ- 32,500 חולים בשנה בארה"ב ולתמותה של כ- 6% מכל חולי הסרטן במדינה זו. בישראל סרטן הלבלב הוא הגורם השלישי בשכיחות לתמותה מגידולים. "לכ20% ממקרי סרטן הלבלב אפשר לעזור על ידי ניתוח וכריתת הגידול. עבור מטופלים אלה מדובר בסיכוי טוב יותר להתמודדות עם המחלה".