חיסון נגד שפעת יכול להציל חיים

קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית במרכז הרפואי פדה- פוריה הסבירה את חשיבות החיסון נגד שפעת, במיוחד כשמדובר בקבוצות סיכון כמו קשישים וחולים כרוניים, בהרצאה שהתקיימה בסב יום של המועצה האזורית עמק יזרעאל.

ביום חמישי 19.10.17 הרצתה קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית במרכז הרפואי פדה- פוריה, על החיסון נגד שפעת וחשיבותו, בפני המשתתפים במרכז הסב יום של מוא"ז עמק יזרעאל.

לאחר ששאלה כמה מהמשתתפים כבר חוסנו נגד שפעת השנה, היא הדגישה,

"חשוב להתחסן כל שנה נגד שפעת וכשמדובר בקבוצות הסיכון כמו קשישים וחולים במחלות כרוניות , שהמערכת החיסונית שלהם פגיעה יותר, חיסון נגד שפעת ימנע סיבוכים של המחלה ואף יכול להציל חיים".

קוזיתאליבאי ציינה עוד כי מי שמקבל חיסון נגד שפעת לא יכול להדביק אדם אחר מאחר והחיסון נעשה מנגיף מומת שאינו יכול לגרום למחלה. "לאנשים שאומרים לי התחסנתי ואחר כך חליתי , התשובה היא שאין קשר . החיסון מורכב מנגיף מומת ולא יכול לגרום לשפעת! אך יכול לגרום לתופעות לוואי קלות שיכולות להמשך יומיים לאחר קבלת החיסון . כמו: חום, שיעול, גירוי בעינים, כאבי ראש , עייפות". קהל המשתתפים הביע התעניינות רבה,השאלותהתמקדו ביתרונות החיסון כהגנה מפני סיבוכי השפעת וכך מניעת אשפוזים בתקופת החורף.