מועדון בייבי סטארט בחודש הריון ולידה בטבריה

בייבי סטארט ,מועדון היולדות של המרכז הרפואי פדה- פוריה , בשיתוף עם מרכז הון אנושי-צעירים בטבריה , יזמו במהלך אוקטובר - חודש הריון ולידה לנשות טבריה .

בייבי סטארט- מועדון היולדות של המרכז הרפואי פדה, פוריה בשיתוף עם מרכז צעירים והון אנושי- טבריה יזמו חודש הריון ולידה- סדנא מיוחדת לנשים בהריון.

רחלי אהרון, רכזת מועדון בייבי סטארט , מסבירה, "רצינו להביא את המידע למשפחות ולזוגות הצעירים בטבריה ולחבר בינם לבין הצוות המקצועי שלנו באגף לאם וליילוד"

זו שנה שנייה שהסדנא מתקיימת במרכז הצעירים בטבריה. בסדנא משתתפות 13 נשים ובני זוגן. במפגש הראשון שהתקיים ביום שני, 2.10.17 הרצתה מור מורד, דיאטנית במרכז הרפואי, על תזונה נכונה בהריון ולאחר הלידה, מור הסבירה מהו התפריט המומלץ בהריון, לאחר הלידה ובזמן הנקה ומאיזה מאכלים יש להימנע .

במפגש השני, אילנית ווטרסון , אחות במחלקת ילודים במרכז הרפואי, העבירה הרצאה בנושא "עצות וטיפים לטיפול ברך הנולד". אילנית תארה והדגימה את התנוחות הנכונות לאחיזת התינוק, כיצד מחתלים וכמה שכבות ביגוד מומלץ להלביש לתינוק בעונות השונות. בהמשך הסבירה כיצד לשמור על עור התינוק במעבר מהרחםלאוויר העולם וענתה על השאלה מתי לחתל את התינוק (לפני הארוחה, או אחרי ?) על מנת שלא יקיא את מה שאכל עקב טלטול וכיפוף הרגלים שהם חלק מפעולת החלפת טיטול.

בסוגיה אשר מטרידה רבות הורים חדשים- רחצת התינוק, הסבירה אילנית,"אופן אחיזת התינוק צריכה להיות בטוחה בכדי שלא יוכל להחליק. תחת מים זורמים כאשר פניו כלפי מטה היד שאוחזת היא היד הדומיננטית, אגודל חובק את הכתף וארבע אצבעות תומכות בגב, הבטן נשענת על שורש כף היד. זו התנוחה האידיאלית מאחר והיאהתנוחה שמונעת חדירת מים לאוזניים, לאף או לפה של התינוק". אילנית גם הציעה להכין מראש את כל האביזרים הנדרשים למקלחת, "בתקופה הזאת, התינוקות אינם אוהבים להיות ערומים לכן חשוב שהמקלחת תהיה עניינית. רצוי לרחוץ את התינוק פעם ביום, כאשר שעת הרחצה תהיה בזמן קבוע מה שיעזור לבסס לתינוק שגרתיום קבועה". בהמשך אילנית הדגימה למשתתפות בעזרת בובה,כיצד לחטאאת טבור התינוק וציינה מהם הסימנים להתפתחות דלקת באזור הטבור.

חודש הריון ולידה כולל סה"כ ארבעה מפגשים, שני המפגשים הבאים יוקדשו לקורס הכנה ללידה אותו תעביר המיילדת הבכירה ציונה ארד.