מנהלת שירות ריפוי בעיסוק הרצתה למועדון הוותיקים בגבת

בהרצאה במסגרת מועדון הוותיקים בקיבוץ גבת, רוני צוק-סער, מנהלת שירות ריפוי בעיסוק במרכז הרפואי פדה, פוריה שוחחה על "עיסוק, פנאי ובריאות בגיל המבוגר".

במסגרת פעילות המרכז הרפואי פדה- פוריה לקידום בריאות ולחיזוק הקשר עם הקהילה, התקיימה בסוף ספטמבר, הרצאה של רוני צוק-סער, מנהלת שירות ריפוי בעיסוק, במרכז הרפואי, לחברי מועדון הוותיקים בקיבוץ גבת. ההרצאה עסקה בנושא: מקום העיסוק והפנאי בקידום הבריאות, בגיל המבוגר.

כ-40 ותיקים השתתפו בהרצאה אותה פתחה רוני בהצגת מקצוע הריפוי בעיסוק. בהמשך היא הציגה את הקשר בין עיסוק ופנאי לשמירה על בריאות ותפקוד. והתייחסה לחשיבותם, במיוחד בגיל השלישי, למניעה של ירידה תפקודית. כמו כן, הוצגו המלצות ואביזרי עזר שונים היכולים לסייע בהמשך פעילויות פנאי ועיסוקים שונים גם במצבי תפקוד משתנים, ואביזרים הקשורים בשמירה על הבטיחות ובמניעת נפילות.

איילת צבר, רכזת ותיקים בקיבוץ גבת, סיכמה ואמרה, " ההרצאה הייתה מעשירה ומשמעותית עבור הקהל בקבוץ. גילינו את רזי הריפוי בעיסוק,נחשפנו לפתרונות הנפלאים שהם מציעים. חשוב שהחברים ישמעו שוב ושוב ששיקום גופני יתרחש באופן יעיל ומהיר יותר אם יקפידו על אורח חיים עשיר בפעילות גופנית . תודתנו לרוני ולמרכז הרפואי פדה- פוריה על שיתוף הפעולה המוצלח".