ראשונים להתחסן נגד שפעת

במרכז הרפואי פדה- פוריה, הכריזו על פתיחת מבצע חיסוני השפעת. ראשונים התנדבו לקבל חיסון חברי הנהלת המרכז הרפואי: ד"ר ארז און, ד"ר מאיר רוח, שמעון סבח והלן מלכה- זאבי.

השבועהכריזובמרכז הרפואי פדה פוריהעל פתיחת מבצע החיסונים השנתי נגד השפעת. ראשונים התנדבו לקבל את החיסון, חברי הנהלת המרכז הרפואי, ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מאיר רוח, עוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי , שמעון סבח המנהל האדמיניסטרטיבי והלן מלכה- זאבי, מנהלת הסיעוד.

ד"ר און הדגישאת החשיבות בקבלת החיסון נגד שפעת מוקדם ככל האפשר, כדי למנוע תחלואה וסיבוכים אשר עלולים להיות מסכני חיים, "אני בטוחשגם השנה המרכז הרפואי פדה, פוריה יוביל באחוז המתחסנים הגבוה בקרב העובדים ".

קוזיתא לבאי ציינה," נגיפי השפעת עוברים שינוי גנטי (מוטציה) בחלבוני המעטפת, דבר הגורם להופעת זנים חדשים מדי שנה, לכן יש להתחסן כל שנה מחדש . הרכב החיסון מתעדכן מדי שנה על פי המלצות ארגון הבריאות העולמי. חשוב לזכור כי החיסון מומת ואינו גורם למחלה .לחיסון נגד שפעתחשיבות גדולה במניעת המחלה או בהפחתת משך המחלה והופעת הסיבוכים. חיסון עשוי לצמצם את ההדבקה וכך למנוע התפרצויות נגיפי שפעת נישאים באוויר בתוך טיפות זעירות, הניתזות כתוצאה משיעול, עיטוש, או אפילו תוך כדי דיבור של אדם החולה בשפעת. הטיפות יכולות להישאף במישרין, או להיקלט מחפצים כמו ידית הדלת, מקלדת המחשב, ולעבור במגע אל עבר העיניים, האף או הפה. לכן אנחנו ממשיכים להדגיש את חשיבות ההקפדה על היגיינה וחיטוי הידיים "

יש לציין כי החסינות מתפתחת תוך שבועיים ממתן החיסון, לכן חשוב להקדים ולהתחסן.