יום בריאות העובד במרכז הרפואי

יום בריאות העובד צוין במרכז הרפואי פדה-פוריה, זו השנה הרביעית. גם השנה נהנו העובדים ממגוון של הרצאות , סדנאות ופעילויות .

יום בריאות העובד הרביעיבמרכז הרפואי פדה- פוריה נפתח על פי מסורת ימי הבריאות, בהפוגה מיוחדת של רוגע ותרגילי מדיטציה בהדרכתה של עופר רוקמן-רומנו, מנהלת שרות הפיזיותרפיה . מיד לאחר מכן, המשיכו העובדים לתרגילי צ'יקונג עם המדריך נמרוד נהרדע שהוא גם מנהל המרכז לרפואה משולבת בביה"ח . מרחבת הדשא המשיכו העובדים רגועים וחייכנייםלארוחת בוקר בריאה ומפנקת.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, פתח את יום בריאות העובד ואמר, "המרכז הרפואי הוכר השנה כבי"ח מקדם בריאות ע"י הרשת הבינ"ל לבי"ח מקדמי בריאות. נושא קידום בריאותמקבל מקום מרכזי בפעילות שלנו הן מול הקהילה והמטופליםוהן מול העובדים . אמנם בריאות לא עושים ביום אחד, אבל היום הזה הוא אמירה ותשתית לתרבות של בריאות, המסר החשוב הוא שכדי שנוכל להנחיל בריאות עלינו להיות מודעים ולדאוג לבריאות הגופנית והנפשית שלנו".

פרופ' ירון דגן,מנהל מכוני השינה באסותא וסגן ראש המועצה האזורית גולן, העביראת הרצאת הפתיחה בנושא הפרעות בשינה. לאחר מפגש הפתיחה התפזרו העובדים לשורה של פעילויות: מטפלים מהמרכז לרפואה משולבת הפעילו מתחם טיפולי רפלקסולוגיה, שיאצו ועוד. עשרות עובדים, השתתפו טעמו ונהנו מאד, בסדנא של ארוחות טבעוניות אותה העביר השף מאיר רוזנברגממכללת רימונים .

במסגרת קידום הבריאות ביצעו במחלקות בדיקות מניעה לעובדים , בדיקות חדות ראייה ולחץ תוך עיני ובדיקות לאיתור מחלות בחלל הפה והלסתות. בדיקות BMI בעזרת הדיאטניות: לימור מאור, ויעל ארז ובדיקות סוכר בדם ולחץ דם אותן ביצעו האחיות תמי אזולאי ולילך שביט את היום הבריא , סיכמה הרצאה של רינת חן קליין, על צמחי מרפא.

אילנה אהרון, יו"ר הועדה לקידום בריאות אשר יזמה וארגנה את היום המיוחד אמרה לסיכום, "אין ספק שיום בריאות העובד הפך ליום בולט וחשובבלוח השנה שלנו, העובדים נהנים ומצפים ליום הזה.אני מודה לכל מי שהתנדב וסייע לנו בהפקת יום בריאות העובד, ולמסעדת "בשר בשר "ברמת ישי שנתנואת חסותם ותרמו את החולצות היפות לעובדים " .