סגן שר האוצר, איציק כהן, ביקר במרכז הרפואי פדה-פוריה

"במרכז הרפואי יחידת טיפול נמרץ כללי שאין בה תנאים בסיסיים הנדרשים למטופלים ומשפחותיהם", אמר ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי לסגן שר האוצר, הרב איציק כהן בעת ביקורו במרכז הרפואי פדה- פוריה.

סגן שר האוצר, הרב איציק כהן, בכיריםבאוצר, ד"ר אורלי ויינשטיין ראש חטיבת ביה"ח הממשלתיים, ושלומי אטיאס, מנכ"ל הרשות לפיתוח הגליל הגיעו לביקור במרכז הרפואי פדה- פוריה, ביום חמישי 7.9.17 .

בפתח הדברים הציג מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און, את המרכז הרפואי והדגיש "הפערים הם עצומים ומדובר בתושבים בעלי יכולת כלכלית נמוכה התלוייםבאופן מוחלט במערכת הבריאות הציבורית. הציבור שלנו יותר חולה ולכן נזקק יותר לשירותי הרפואה, תוחלת החיים קצרה יותר, שכיחות מחלת הסוכרת היא פי 4 גבוהה יותר בצפון, תמותת התינוקות יותר גבוהה, יש כאן אחוז גבוה של מעשנים, יש חוסר מודעות לתזונה ואורח חיים בריא ועוד... ולמרות זאת בכל המדדים תוכלו לראותפערים דרמתיים בהשוואה למרכז .
אני מדבר על פערים הן בנגישות והן בזמינות של שירותים רפואיים".

בהמשך ליווה ד"ר און את סגן השר, לסיור קצר ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי, תוך שהוא חוזר ומדגיש את הדחיפות בה נדרש להקים יחידת טיפול נמרץ חדשה, מרווחת ומצוידת. "במרכז הרפואי יחידת טיפול נמרץ כללי שאין בה תנאים בסיסיים הנדרשים למטופלים ומשפחותיהם, היחידה הקיימת לא נותנת מענה ראוי לצרכים".

ראש המועצה האזורית גליל תחתון , מוטי דותן, אשר השתתף אף הוא בביקור ציין, "החולים שלנו הם חולים שבויים, אם שולחים אותם לבי"ח מרוחק הם לא מתווכחים, או שהם נוסעים או שהם מוותרים על הטיפול...אנחנו יודעים לשכנע תושבים חדשים לבוא לגור בגליל, אבל כדי שיבואו צריך לספק להם מעטפת שלמה. מרכיב מאד חשוב במעטפת הזו הוא נושא שרותי הבריאות ".

ד"ר אורלי וינשטיין, ראש חטיבת ביה"ח הממשלתיים, שיבחה בדבריה את הנהלת המרכז הרפואי וציינה כי "המרכז הרפואי פדה-פוריה מתנהל באחריות ובעמידה ביעדי התקציב והואאחד מתוך שני בתי חולים שאינם בגרעון תקציבי! מצד שני יש פה חוסר מאד גדול במשאבים ואנחנו פועלים כדי לתקן את אי השוויון... הייתי ביחידת טיפול נמרץ בביה"ח, אם יש משהו שהוא אקוטי , זה הדבר!".

סגן השר איציק כהן , סיכם את הביקור ואמר, "שמענו והתרשמנו מהעשייה וגם מהמצוקות, אנחנו נשמח לסייע ונעמוד לרשותכם. דווקא באזור כזה שסובל מפערים של שנים, מאד מרשים שביה"ח מצליח להתנהל מבלי להיכנס לגרעון..."