ד"ר גיא רוזן- מומחה להפרעות קצב לב

ד"ר גיא רוזן, הצטרף לאחרונה לצוות המרשים של המערך הקרדיווסקולארי במרכז הרפואי פדה-פוריה. ד"ר רוזן יפתח שירות ייעודי ומקיף למטופלים הסובלים מפרפור פרוזדורים שהינה הפרעת קצב הלב השכיחה ביותר בקרב מבוגרים.

ד"ר גיא רוזן למד רפואה באונ' בן גוריון ולאחר השלמת לימודיו התמחה ברפואה פנימית וקרדיולוגיה בביה"ח שיבא, בתל השומר. בשלוש וחצי השנים האחרונות עבד ב-Massachusetts General Hospital שבבוסטון, ביה"ח הראשון והמרכזי של ביה"ס לרפואה של אוניברסיטת הרווארד, שם התמחה בתחום הפרעות קצב הלב . לאחר השלמת התמחותו, ד"ר רוזן החליט לחזור מארה"ב אל המרכז הרפואי פדה-פוריה לאחר שהתרשם ממערך הלב המקצועי והמתקדם בביה"ח. "התרשמתי עמוקות מהמהפכה שעובר המערך הקרדיווסקולרי בשנים האחרונות, בהובלתו של פרופ' אמיר. נבנה כאן מערך שבולט באיכות האנושית ומקצועיות גבוהה ולכן בחרתי להגיע לכאן, מבין הצעות שהיו לי מבתי חולים שונים בארץ. הנושא הקרוב לליבי, שאהיה אמון על פיתוחו במסגרת היחידה להפרעות קצב הלב, תחת ניהולו של ד"ר איברהים מרעי, הוא שירות מקיף וייחודי למטופלים הסובלים מפרפור פרוזדורים".

פרפור פרוזדורים היא הפרעת קצב הלב השכיחה ביותר בעולם המערבי, כולל בישראל, המעלה סיכון לאירועים מוחיים ותמותה ופוגעת באיכות החיים של המטופלים הסובלים ממנה. לדברי ד"ר רוזן המטרההיא להקיםבמרכז הרפואי פדה-פוריה שירות מקצועי וזמין שייתן מענהלמטופלים ולצוותים הרפואיים כאחד, בכל הנוגע למעקב וטיפול בפרפור פרוזדורים. הדבר כולל פתיחת מרפאה ייחודית למטופלים עם פרפור וכן פיתוח תחום פעולות האבלציה (צנתור שכולל צריבה של מקור הפרעת קצב הלב), שהינה הכלי היעיל ביותר כיום למניעת אירועי פרפור פרוזדורים.

ד"ר רוזן מציין כי עם פיתוח היחידה להפרעות קצב הלב במערך הקרדיווסקולארי נרכשו כאן מערכות וציוד מתקדם, החדיש מסוגו בעולם , כך שהמרכז מציע כיום את השירותים המתקדמים ביותר למטופלים עם פרפור פרוזדורים, שלא קיימים בבתי חולים רבים ברחבי הארץ. "אני מביא איתי את הניסיון שצברתי במרכז רפואי מוביל בתחום האבלציות של פרפור פרוזדורים בארה״ב, עם תוצאות מצוינות בטיפול במקרים המורכבים ביותר שהופנו לבית החולים, בדגש על פרפור עיקש שחוזר ומתמיד למרות טיפולים תרופתיים וצריבות קודמות. צריך לציין כי פרפור פרוזדורים נפוץ מאוד באזור הצפון בשל שכיחות גבוהה של גורמי הסיכון באוכלוסיית האזור, אני מרגיש תחושת שליחות גדולה לפתח את השירותים הללו דווקא כאן.״

פרט מעניין נוסף הראוי לציון הוא שד"ר רוזן הוא דור שלישי במקצוע. הוא מגיע משושלת מרשימה של קרדיולוגים הכוללת את אביו (ד״ר אלי רוזן) וגם שני סביו. ד"ר רוזן (40) עם רעייתו שלי רוזן, ד"ר לביוכימיה, ושלושת ילדיהם חזרו ארצה בקיץ והעתיקו את מגוריהם צפונה, לישוב יובלים שבמוא"ז משגב.