ניתוח מורכב שבו נתפר טלאי בלב , הציל חייה של גננת מטבריה

אורה דאדו הובהלה לחדר ניתוח לאחר שהתברר שהיא סובלת ממקרה נדיר של קרע בדופן הלב. חייה ניצלו הודות לניתוח מורכב מאד במהלכו ד"ר ארז קכל, מנהל יחידת ניתוחי לב וחזה במרכז הרפואי פדה-פוריה, תפר סביב הקרע טלאי העשוי מקרום הלב.

בסוף חודש יוני, אורה דאדו (56) , גננת מטבריה הגיעה בבוקר ליום שגרתי של פעילות בגן הילדים, היא מספרתשמעבר לכך, אינה זוכרת פרטים לגבי אותו יום. רק מספר ימים אחרי, סיפרו לה שהתמוטטה בגן והובהלה למרכז הרפואי פדה- פוריה.

ד"ר ארז קכל, מנהל היחידה לניתוחי לב וחזה במערך הקרדיו ווסקולארי ,מסביר, "אורה הגיעה אלינו במצב של שוק קרדיוגני - עם לחץ דם מאד נמוך. תפקוד הלב היה20% ! עשינו מיד צנתור ואקו לב והתברר שכתוצאה מחסימה של אחד העורקים הראשיים בלב, נוצר קרע בדופן האחורית של הלב. זה מצב נדיר, שבו הסיכון למוות מאד גבוה".

אורה הובהלה מיד לחדר ניתוח ונותחה ע"י ד"ר קכל וד"ר סרגי אמונץ . ד"ר קכל מסביר, "חיברנו אותה למכונת לב ריאה ולאחר שרוקנו את הלב מדם הצלחנו להגיע לאזור הקרע, עשינו הטרייה של שולי הקרע , תפרנו סביב הקרע טלאי שעשוי מקרום הלב". ד"ר קכל מציין כי מדובר בניתוח ארוך ומורכב שנמשך כחמש שעות.

חודשיים מאז הניתוח אורה מספרת, "עברתי תקופה של התאוששות ולאחר מכן שיקום בבית לבנשטיין, היום אני שמחה להגיד שאני מרגישה טוב. אני מרגישה שעברתי משהו מאד גדול והחיים ניתנו לי במתנה. זה היה ממש נס! אני חייבת את המתנה הזו לד"ר קכל . אני יודעת שאם לא היה כאן בביה"ח פוריה ניתוחי לב, לא הייתי שורדת. אין לי מלים להגיד כמה אני מודה ומעריכה את כל מה שעשו בשבילי כאן במחלקה".