נערה נוספת נפגעה מאופנוע ים

נערה בת 17 (מגדל העמק) הובהלה אתמול לחדר הניתוח במרכז הרפואי פדה-פוריה לאחר שנפלה מאופנוע ים, ונפצעה. ד"ר אילן אטלס, גניקולוג בכיר, שפרסם מאמר על פציעות באיברי המין הנשיים בעקבות נפילה מאופנוע ים מזהיר, "נפילה מאופנוע ים יכולה לגרום לפציעה אנושה ואפילו למוות" .

אתמול, 22.8.17, הובהלה נערה בת 17 ממגדל העמק למלר"ד המרכז הרפואי פדה-פוריה , לאחר שנפלה מאופנוע ים ונפצעה . צוות מומחים גניקולוגי- כירורגי ניתחו את הנערה לאחר שהתברר שנפגעה וסובלת מדימום באיבר המין .

ד"ר אילן אטלס, גניקולוג בכיר במרכז הרפואי , אשר חוקר את מקרי הפציעות של נשים באיברים הנשיים- כתוצאה מנפילה מאופנוע ים מסביר, "נתקלנו בפציעות כאלה וקשות יותר במקרים קודמים, קרעיםבאיברים הפנימיים כתוצאה מסילון המים העוצמתי. פציעה כזו יכולה להיות קלה ויכולה להיות אנושה . מאחר ויכולה להיות בנוסף לפגיעה הגניקולוגית, פגיעה במערכת העיכול שהיא מסוכנת מאד ויכולה לגרום למוות. הצוות המטפל היה מורכב מגניקולוגים ורופא כירורג. היה קרע עם דימום משמעותי באיבר המין, מה שחייב ניתוח מיידי" .

עקב מקרים חוזרים ונשנים של פציעת נערות, לממונה על הנושא במשרד התחבורה יצאה בשנה שעברה , הנחייה של משרד התחבורה, למשטרה לאכוף את התקנה המחייבת לבישת מכנסי מגן, "בגלל המקרים שקרו והסכנה הגדולה, הוציאו בכל העולם תקנות המחייבות גברים ונשים ללבוש מכנסי מגן ולהגן על האיברים. אצל גברים הנזק נגרם בפי הטבעת, אצל נשים באיבר המין ובפי הטבעת" .

הבוקר מצבה של הנערה אשר אושפזה במחלקת נשים טוב והיא מתאוששת.