צוות המרכז הרפואי ביריד הבריאות ברמה"ג

תושבי יישובי דרום רמת הגולן הגיעו לעמדות הייעוץ והבדיקה של צוות המרכז הרפואי פדה- פוריה במסגרת יריד הבריאות למשפחה שהתקיים במרכז הקהילתי בחיספין.

עשרות מתושבי רמת הגולן הגיעו ביום ראשון9.7.17, טו' תמוז תשע"ז,ליריד לבריאות המשפחה, אותו יזמה מיכל נאור , מנהלת יחידת הבריאות במוא"ז גולן ביחד עם שימרית כרמי רכזת מרכז קהילתי -אשכול חיספין. ביריד שהתקיים לאורך כל היום הפעילו עובדי המרכז הרפואי עמדות מידע וייעוץ, ללא עלות,במגוון נושאי בריאות. אילנה אהרון, אחות בכירה, הפעילה עמדה של מדידת לחץ דם לצד ייעוץ ראשוני של הקרדיולוג ד"ר מואיד חטיב , אחות מתאמת נושא סוכרת במרכז הרפואי, לילך שביט, ביצעה בדיקות סוכר בדם , ייעוץ והכוונה לחולי סוכרת . השיננית , נטלי לוי, עמדה מוקפת בילדים והדריכה כיצד לצחצח שיניים בצורה נכונה ואיך לשמור על היגיינת הפה.

זאב אופנהיימר(64) תושב נוב, אמר, "אני באופן כללי מטופל בקופת חולים, אבל ראיתי את הפרסומים וזה נראה לי חשוב ומעניין"

קבוצה של אימהות צעירות עברו הדרכה במסגרת סדנת החייאה לפעוטות אותה העבירה גלית דוד, אחות אחראית מחלקת ילדים. "עד גיל 5 כל המשחקים והחפצים הקטנים כמו: ענבים, קוביות, נקניקיות, יכולים להיות מאד מסוכנים לילד ולגרום לחנק. חייבים לחתוך את המזון הזה לאורך ולחתיכות קטנות... אימהות צעירות נוהגות להניח חיתול בד ליד הראש של התינוק, זה מרגיע אותו , אלא שחיתול כזה מאד מסוכן. מספיק שהחיתול מכסה לו את הפנים , התינוק לא יכול להזיז את עצמו ..." לאחר ההדרכה התנסו האימהות בביצוע פעולות החייאה על בובת ילד מיוחדת .

מיה צבן, הממונה על קשרי קהילה במרכז הרפואי סיכמה, "אנו מברכים על היוזמה ועל שיתוף הפעולה המוצלח של כל הגופים, מוא"ז גולן, אשכול חיספיןוקופות החולים,ביחד הפקנו יום עשיר בפעילויות ובמגוון של תכנים לקהלים השונים - ילדים, הורים ובני הגיל השלישי . אנו, צוות המרכז הרפואי תמיד עם הפנים לקהילה, נמשיך וניזום פעילויות ואירועיםנוספים למען בריאות הציבור " .