האגף לאם ולילוד בהרצאות על הריון ולידה לנשות מגדל העמק

האגף לאם ולילוד במרכז הרפואי פדה- פוריה בשיתוף עם מרכז הון אנושי-צעירים במגדל העמק, יזמו לראשונה, חודש הריון ולידה במגדל העמק .

האגף לאם וליילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה בשיתוף פעולה עם מרכז הון אנושי- צעיריםמגדל העמק, יזמו לראשונה חודש הריון ולידה- סדנא מיוחדת לנשים בהריון.

רחלי אהרון, רכזת מועדון היולדות במרכז הרפואי אשר יזמה את הסדנא מסבירה, "רצינו להביא את המידע למשפחות ולזוגות הצעירים במגדל העמק ולחבר בינם לבין הצוות המקצועי שלנו באגף לאם וליילוד" שולי בקר, רכזת פיתוח משאבים במרכז הצעירים הוסיפה, " בעזרת מרכז הון אנושי-צעירים והמרכז הרפואי פדה פוריה, נוכל ליצור קבוצת הורים צעירה, שיחד תחווה את חווית ההיריון והלידה".

10 נשים משתתפות בסדנא, במפגש הראשון שהתקיים ביום שני, 3.7.17 הרצתה אילנית ווטרסון , אחות במחלקת ילודים במרכז הרפואי, בנושא "עצות וטיפים לטיפול ברך הנולד".

אילנית תארה והדגימה את התנוחות הנכונות לאחיזת התינוק, כיצד מחתלים וכמה שכבות ביגוד מומלץ להלביש לתינוק בעונות השונות. בהמשך הסבירה כיצד לשמור על עור התינוק במעבר מהרחםלאוויר העולם וענתה על השאלה מתי לחתל את התינוק (לפני הארוחה, או אחרי ?) על מנת שלא יקיא את מה שאכל עקב טלטול וכיפוף הרגלים שהם חלק מפעולת החלפת טיטול.

בסוגיה אשר מטרידה רבות הורים חדשים- רחצת התינוק, הסבירה אילנית,"אופן אחיזת התינוק צריכה להיות בטוחה בכדי שלא יוכל להחליק. תחת מים זורמים כאשר פניו כלפי מטה היד שאוחזת היא היד הדומיננטית, אגודל חובק את הכתף וארבע אצבעות תומכות בגב, הבטן נשענת על שורש כף היד. זו התנוחה האידיאלית מאחר והיאהתנוחה שמונעת חדירת מים לאוזניים, לאף או לפה של התינוק". אילנית גם הציעה להכין מראש את כל האביזרים הנדרשים למקלחת, "בתקופה הזאת, התינוקות אינם אוהבים להיות ערומים לכן חשוב שהמקלחת תהיה עניינית. רצוי לרחוץ את התינוק פעם ביום, כאשר שעת הרחצה תהיה בזמן קבוע מה שיעזור לבסס לתינוק שגרתיום קבועה". בהמשך אילנית הדגימה למשתתפות בעזרת בובה,כיצד לחטאאת טבור התינוק וציינה מהם הסימנים להתפתחות דלקת באזור הטבור.

חודש הריון ולידה כולל סה"כ ארבעה מפגשים, שני מפגשים יוקדשו לקורס הכנה ללידה אותו תעביר המיילדת הבכירה ציונה ארד. ליאורה אדרי, מנהלת מרכז הצעירים, ברכה את המשתתפות והודתה לצוות המרכז הרפואי פדה- פוריה על שיתוף הפעולה המוצלח.