גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי בביקור במרכז הרפואי

גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי וח"כ אלעזר שטרן הגיעו לביקור במרכז הרפואי פדה- פוריה

ח"כ גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי וח"כ אלעזר שטרן הגיעו ביום ראשון 25.6.17 לביקור קצר במרכז הרפואי פדה- פוריה ופגישה עם הנהלת המרכז הרפואי. בביקור השתתפו גם זהרה כהן , ראש תחום בריאות וסיעוד במשרד לשוויון חברתי והח"כ לשעבר , ונציג משרד התחבורה בצפון , ציון פיניאן.

מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און, הציג בפני האורחים את תנופת הפיתוח שעובר המרכז הרפואי בשנים האחרונות ולאחר מכן התייחס לנושאים שדורשים מענה, "הפערים הם עצומים וצריך להשקיע הרבה משאבים כדי לסגור את הפער. מכון הדיאליזה פועל כיום בתנאים של צפיפות , אנחנו נאלצים לדחות חולי דיאליזה בשל מחסור בעמדות טיפול, אין לנו יכולת לקלוט את כולם. וזהו קושי מאד גדול. אני מקווהשתוך פחות משנה נשלים את העברת יחידת הדיאליזה למשכנה החדש...מחלקת הדימות שלנו כולל מכשיר הסי.טי אינם ממוגנים, יש לנו מקום מיועד ויש תוכניות, אבל אין תקציבים, המשמעות היא שבמלחמה הבאה, ואנחנו יודעים מה התרחישים, נהיה בבעיה אמיתית ".

השרה גילה גמליאל ציינה בתום הביקור, " המשרד לשוויון חברתי ומשרד הבריאות פועלים במשותף לעיצוב והיערכות מערכת הבריאות בעידן המידע והבריאות הדיגיטלית. בשבוע שעבר העברתי תקציב של מיליארד וחצי שקל לתוכנית אסטרטגית ודיגיטלית ונדאג שיתועלו משאבים למאגר המידע הדיגיטלי שיאסוף מחקרים קליניים ויעזור לרופאים לטפל ביעילות".

השרה אף התייחסה לתרומה החשובה של יחידת סגולה המופעלת במרכז הרפואי על ידי המשרד לשוויון חברתי. במרכז הרפואי פדה- פוריה פעילים 11 מתנדבים שתמכו וסייעו במהלך השנתיים האחרונות ליותר מ2,500 אזרחים ותיקיםבמיצוי זכויותיהם.