ערב שוויון מגדרי לעובדי המרכז הרפואי

למעלה מ150 עובדים השתתפו בערב בנושא שוויון מגדרי שהתקיים זו השנה השנייה, במרכז הרפואי פדה- פוריה.

רבים מעובדי המרכז הרפואי פדה- פוריה הגיעו לערב מיוחד בנושא שוויון מגדרי אותו יזמה וארגנה, אורה זילברמן , הממונה על שוויון מגדרי במרכז הרפואי. אורה פתחה ואמרה, "בעבר ציינו את יום האשה הבינלאומי, בשנים האחרונות נעשה שינוי ואנחנו מציינים את יום השוויון המגדרי. במשך כל השנה נעשית במרכז הרפואי פעילות לקידום הנושא, לדוגמא, לאחרונה יצאה המלצה מנציבות שירות המדינה : יומיים בשבוע לא לקיים ישיבות מעבר לשעה 15:00 . ואכן הנהלת המרכז הרפואי אימצה את ההמלצה הלכה למעשה".
במרכז הערב עמדה הרצאה של פרופ' עמוס רולידר מומחה לניתוח וטיפול התנהגותי וראש המחלקה למדעי ההתנהגות במכללת כנרת. "על קריירה משפחה והורות משמעותית- אתגר אפשרי".את הערב סיכם מופע של הסטנדאפיסטית ענת אביעד "ברירת צחוק".

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי אמר בפתח הדברים , "אנחנו עדים בישראל לשינוי שמתחולל בתחום השוויון המגדרי, מדובר בשינוי תרבותי וחברתי, עדיין יש עוד עבודה אבל אנחנו בכיוון הנכון. גם הערב החשוב הזה לכלל עובדי המרכז הרפואי הוא חלק מהעשייה לקראת השינוי הנדרש".

מנהלת הסיעוד, הלן מלכה זאבי ציינה, "בזכות העשייה החשובה של אורה זילברמן קיבלנו השנה ציון לשבח מנציבות שירות המדינה. הממונות על השוויון המגדרי ברחבי הארץ, פועלות ללא לאות ודואגות להשאיר את הנושא בקדמת הבמה מאחר ומדובר באתגר לאומי! ".

שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי, ציין כי למעלה מ70% מהעובדים במרכז הרפואי פדה -פוריה, הן נשים. "אנחנו עומדים ביעדים המגדריים וזה הישג מרשים, יישר כח על כל העשייה, חשוב לעסוק בנושא השוויון המגדרי ולוודא שיהיה כל הזמן בתודעה של כולנו" .