ח"כ שמולי בביקור במרכז הרפואי פדה- פוריה

"אני חבר ועדת העבודה, רווחה ובריאות בכנסת ונושאים אלה של שרותי הבריאות בפריפריה חשובים לי. אני מוכן להיאבק על כך שביה"ח יקבל את מה שהוא צריך לקבל", אמר ח"כ שמולי בביקור ראשון במרכז הרפואי פדה- פוריה.

ח"כ איציק שמולי (מפלגת העבודה) חבר ועדת העבודה, רווחה ובריאות בכנסת , הגיע ביום שני, 15.5.17 לביקור הכרות וסיור במרכז הרפואי פדה- פוריה. ח"כ שמולי, ואתו אבי גבאי, יו"ר ההסתדרות במרחב כנרת ורימונה כהן, יו"ר נעמ"ת במרחב, נפגשו תחילה עם נציגי הנהלת המרכז הרפואי ועם רחמים חמוס, יו"ר ועד עובדי מנהל ומשק .

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און, הציג את תהליך הפיתוח שעבר המרכז הרפואי בשנים האחרונות, "המשימה שלנו היא לשדרג ולשפר את שרותי הבריאות לתושבי הפריפריה, עשינו לא מעט עד כה, אבל עדיין נותרו אתגרים רבים. התחלואה בגליל גבוהה יותר באופן משמעותי: במחלות כרוניות , מחלות לב, סוכרת. הסיבות חלקן גנטיות וחלקן נובע מאורח חיים, יש אחוז גבוה של מעשנים, בעיקר במגזר הערבי וגם בקרב נשים. מצד שני, זמינות שרותי הבריאות הציבוריים נמוכה יותר ומודעות הציבור אף היא נמוכה יותר. לנו, כמרכז רפואי של הקהילה יש תפקיד מאד חשוב במאבק לשינוי המגמה הזו! ".

בהמשך הציג ד"ר און את האתגר הגדול- להביא למרכז הרפואי רופאים טובים מהמרכז וליצור מרכזי מצוינות. "יש לנו עדיין פערים מאד משמעותיים ברופאים. קשה מאד לשכנע רופא מהמרכז להעתיק את משפחתו ואת מגוריו , המענקים שאושרו לרופאים מומחים יעזרו, אבל זה עדיין לא מספיק. חייבים להגדיל ולשפר את המארז הכולל שבאמצעותו אנחנו יכולים לשכנע רופאים . המרכז הרפואי פדה- פוריה מציע לרופא סביבה מקצועית ומחקרית שהיא אטרקטיבית . אבל המעטפת - תעסוקה לבן\בת הזוג, חינוך לילדים, מגורים, בזה אנחנו חייבים להשתפר . אנחנו חייבים ליצור מעטפת שלמה שתיצור אצל הרופאים מוטיבציה להעתיק את חייהם".

ח"כ שמולי ציין בתום המפגש כי התרשם מאד מתנופת הפיתוח של המרכז הרפואי פדה- פוריה והוסיף , " הפריפריה לעיתים מצטיירת כמרכז של חולשה ואילו אתם פיתחתם אי של מצויינות שאפשר להתקנא בו. אספקת שרותי בריאות לכלל הציבור ובנגישות סבירה זה נושא שהמדינה צריכה לספק , אנחנו צריכים לדחוף לכיוון זה. אני חבר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת ונושאים אלה של שרותי הבריאות בפריפריה חשובים לי. אני מוכן להיאבק על כך שביה"ח יקבל את מה שהוא צריך לקבל".