לראשונה בפדה- פוריה טיפול אבלציה מורכב לילדים ונוער

צוות המערך הקרדיו ווסקולארי במרכז הרפואי פדה- פוריה ביצע לראשונה אבלציה מורכבת בנער בן 18 בפעולה ייחודית אותה ביצע ד"ר מרעי, מנהל היחידה לאלקטרופיזיולוגיה, בסיוע מומחה בהפרעות קצב בילדים מלונדון , פרופ' רוזנטל.

דניאל(18), נער מטירת הכרמל עבר ביום ראשון, 21.5.17 בבוקר פרוצדורת אבלציה מורכבת במערך הקרדיו ווסקולארי של המרכז הרפואי פדה- פוריה. ד"ר גור מיינצר, מנהל יחידת קרדיולוגיה ילדים, סיפר " מדובר בצעיר שסבל מהפרעות קצב לאורך תקופה, כולל מקרים של דופק מהיר ותשישות עד כדי הגעה למיון, מצב שהקשה מאד על התפקוד שלו. שני ניסיונות טיפול צינתורי באמצעות אבלציה, שעבר בבתי חולים אחרים, לא הצליחו לטפל בבעיה. היום הוא הגיע אלינו ובעזרתו של פרופ' רוזנטל הצלחנו למצוא את נתיב ההולכה הלא תקין ולצרוב אותו. במהלך החודשים הקרובים נוכל להתרשם מתוצאות הצנתור " .

פרופ' אריק רוזנטל, מומחה בהפרעות קצב בילדים ובמטופלים עם מומי לב מולדים מבית החולים סנט-תומאס ובית החולים לילדים אבלינה, בלונדון, הגיע למרכז הרפואי במיוחד כדי להוסיף את השירות החשוב הזה למען מטופלים תושבי האזור. שעות ספורות לאחר הטיפול ציין, פרופ' רוזנטל "אני מאד מרוצה שהמקרה הראשון בו טיפלנו, לא היה מקרה שגרתי אלא מורכב. אני מביא את הידע והניסיון שלי באלקטרופיזיולוגיה לילדים לצוות שבראשו עומד ד"ר מרעי אשר מתמחה באלקטרופיזיולוגיה למבוגרים. יחד אנחנו נותנים מענה מקצועי ואיכותי מאד גם בתחום האלקטרופיזיולוגיה לילדים ונוער ".

ד"ר מיינצר מסכם, " אין בכל הצפון מומחה בהפרעות קצב בילדים ובמבוגרים עם מחלות לב מולדות, על אחת כמה וכמה מומחה ברמה העולמית בטיפול צינתורי בהפרעות קצב אלו . יצרנו קשר עם פרופ' רוזנטל בכדי שנוכל לתת מענה חשוב ונדרש לילדים ובני נוער שעד כה נאלצו לנסוע לבי"ח במרכז הארץ. זה עוד נדבך בפעילות שלנו להרחבת השירותים של המערך הקרדיו ווסקולארי ".