סוף האנושות?

כנס ראשון בנושא מחלות זיהומיות התקיים במרכז הרפואי פדה- פוריה. בכנס אותו יזמו ד"ר אורנה ניצן וצוות היחידה למחלות זיהומיות וד"ר אבי פרץ וצוות המעבדה למיקרובילוגיה קלינית אמרה פרופ' גליה רהב, "...ההערכה היא שבשנת 2050 כ 10 מיליון איש ימותו מזיהומים שנגרמים ע"י חיידקים עמידים! זאת אומרת אם לא נעשה משהו יגיע סוף האנושות! "

למעלה מ160 משתתפים הגיעו לכנס ראשון בנושא : מחלות זיהומיות, נקודת המפגש בין הקהילה למרכז הרפואי, אשר התקיים במרכז הרפואי פדה- פוריה ב8.5.17 .

ד"ר מאיר רוח, עוזר רפואי למנהל ביה"ח פתח את הכנס בשם הנהלת המרכז הרפואי ואמר, "ב2016 משרד הבריאות השיק תוכנית לאומית למניעת זיהומים בביה"ח ואף הקצה לכך תקציב ייעודי של 50 מליון ₪, כך שנושא מניעת הזיהומים או הפחתת זיהומים בביה"ח נמצא על השולחן . אך אנו עדיין בתחילת הדרך. יום העיון הוא עוד פעילות ברוכה של היחידה למניעת זיהומים ואני מודה לכל הצוות שיזם והפיק את המפגש החשוב הזה".

הלן מלכה זאבי, מנהלת הסיעוד הוסיפה, "אחת המטרות המרכזיות של הכנס היא לחזק את הקשר והתקשורת בין המרכז הרפואי לגורמים המטפלים בקהילה. יחד, אנחנו מטפלים באותו חולה שלפעמים מתאשפז בביה"ח ואז חוזר לקהילה, שמירת הקשר ורצף הטיפול היא מהות העבודה המשותפת שלנו".

פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי שיבא, הרצתה על הטיפול המושכל באנטיביוטיקה בעידן של חיידקים עמידים והדגישה, " מדובר בקטסטרופה עולמית שעומדת לפתחנו, ההערכה היא שבשנת 2050 כ 10 מיליון איש ימותו מזיהומים שנגרמים ע"י חיידקים עמידים! זאת אומרת אם לא נעשה משהו יגיע סוף האנושות! "

ד"ר אורנה ניצן, הציגה את היחידה למניעת זיהומים במרכז הרפואי, " במרכז הרפואי פדה-פוריה ישנה מעבדה מיקרוביולוגית מהמובילות בארץ המבצעת מגוון רחב של הבדיקות המתקדמות ביותר בתחום, שתי אחיות אפידמיולוגיות ומרפאת זיהומים המיועדת לשרת את הקהילה. כולנו עומדים לשירותכם."

ד"ר אבי פרץ, מנהל המעבדה למיקרוביולוגיה קלינית סיכם, "כינוס זה עוסק באחד הנושאים החשובים ביותר של עולם הרפואה. הכנס הפגיש בין רופאים, אחיות, חוקרים ומיקרוביולוגים משירותי הבריאות בקהילה ובתי החולים, במטרה להגביר את המודעות ואת השיח הקליני והמחקרי בין העוסקים בנושא מניעת זיהומים, לצמצם את היקף הבעיה ולחשוב על דרכי פעולהושיתופי פעולה. הצלחת הכנס הראשון היא תחילתהשל מסורת לכנס ימי עיון בתחום מחלות זיהומיות ומיקרוביולוגיה במרכז הרפואי פדה ,פוריה".