בעיות שמיעה בגיל השלישי – הרצאה בסב יום עמק יזרעאל

בעיות שמיעה נפוצות בקרב בני הגיל השלישי, רבים אף נעזרים במכשיר שמיעה, שעוזר להתגבר על ליקויי השמיעה אשר מגיעים עם הגיל. בהרצאה במסגרת יום בריאות ב'סב יום' של המועצה האזורית עמק יזרעאל, הדגיש ד"ר עופרי רונן , רופא בכיר במחלקת אף אוזן גרון , במרכז הרפואי פדה, פוריה, את חשיבות הטיפול בבעיות לשיפור איכות החיים של הקשיש .

בשיתוף פעולה עם עמותת ותיקי עמק יזרעאל , ובמסגרת פעילות המרכז הרפואי פדה- פוריה לחיזוק הקשר הישיר והחיבור עם הקהילה, התקיימה ביום חמישי 27.4.17, ב'סב יום' שבמועצה האזורית עמק יזרעאל, הרצאה אותה העביר ד"ר עופרי רונן, רופא בכיר במחלקת אף אוזן גרון, על בעיות שמיעה נפוצות בגיל השלישי.

כ50 קשישים השתתפו בהרצאה אותה פתח ד"ר רונןבהסבר על חשיבות איתור וטיפול משקם בירידה בשמיעה הנובעת מגיל מבוגר ( PRESBYCUSIS) "חשוב לדעת שהשארת המצב ללא טיפול עלולה להוביל לבידוד חברתי, דיכאון ואף לירידה קוגניטיבית".

ד"ר רונן תיאר את הפתרונות הטכנולוגיים החדשים לשיקום השמיעה, כולל מכשירי שמיעה מתקדמים, מכשירי שמיעה המושתלים בעצם הגולגולת, אביזרי עזר ושתלי שבלול. "פתרונות חדשניים אלה נותנים פתרון לשיקום השמיעה במקרים של ליקוי שמיעה עמוק בו לא ניתן להפיק תועלת משיקום עם מכשירי שמיעה רגילים".

סיגל אהרון, רכזת קידום בריאות ומתנדביםבעמותת ותיקי עמק יזרעאל, בירכה על שיתוף הפעולה עם המרכז הרפואי פוריה, "ההרצאה היתה מרתקת, ההסברים מאד בהירים וברוריםוהמשתתפים הביעו עניין רב. נשמח להמשיך בפעילות משותפת עם המרכז הרפואי."