בעיות עינים שכיחות בגיל השלישי - הרצאה לנשים בנצרת עלית

ד"ר נח'ול נח'ול , רופא עינים מהמרכז הרפואי פדה- פוריה הרצה לנשות מועדון הוותיקים בנצרת עלית על בעיות עינים שכיחות בגיל השלישי

כ20 נשים, מקבוצת גיל הזהבהמתכנסות במועדון ה"צריף" בנצרת עלית, הגיעו ביום ראשון , 26.3.17 להרצאה של ד"ר נח'ול נח'ול, רופא עינים מיחידת העיניםשבמרכז הרפואי פדה- פוריה בנושא מחלות ובעיות עינים נפוצות בגיל השלישי.

ד"ר נח'ול פרט על בעיותמוכרות היטב למשתתפות כמו קטרקט , גלאוקומה, יובש בעינים ועוד. תחילה הסביר מהו קטרקט(ירוד) ומדוע נדרש ניתוח קטרקט, "כדי להסביר מהו קטרקט , ניתן לדמיין כיצד אנחנו מסתכלים דרך חלון מלוכלך. במצב כזה קרני האור לא מצליחות להגיע דרך העדשה של העין ומתפזרות. גורמים לקטרקט יכולים להיות גיל מבוגר, פגם מולד, מחלה (לדוגמא- סוכרת) , או חבלה בעין...בשלב ראשוני יתכן שמשקפיים יכולות לעזור. בהמשך, הרופאים כבר ימליצו על ניתוח שבו בהרדמה מקומית, מסירים חלק מהעדשה העכורה ומזריקים עדשה סינטטית לתוך העין" . ד"ר נח'ול ציין כי ניתוח קטרקט הוא שכיח מאד ואף נחשב אחד הניתוחים המוצלחים עם כ 94% הצלחה.

לסיום הדגיש ד"ר נח'ול את חשיבות הבדיקות התקופתיות במיוחד בגיל המבוגר , "הבדיקה ומעקב אצל רופא חשוב, כדילמנוע התפתחות של בעיות עינים, או התדרדרות של מחלה קיימת".

חנה כהן, משתתפת קבועה בהרצאות הבריאות של צוות המרכז הרפואי ציינה, "אני מבקשת להודות לכם על המאמץ שאתם עושים כדי להגיע אלינו עם הרצאות מעניינות ומעשירות "וז'קלין אקוקה הוסיפה , "כל המרצים מעבירים את המידע בצורה מאד פשוטה ובהירה ועם הרבה סבלנות עונים על כל השאלות שלנו".

מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, ציינה כי סדרת ההרצאות לקבוצת הנשים במועדון "הצריף" היאחלק חשוב בפעילות המרכז הרפואי לקידום בריאות ולמען הקהילה. הפעילות מתקיימת זו שנה שנייה הודות לשיתוף הפעולה המוצלח עם מנהלת מועדון "הצריף" , מרים גרינהויז.