ח"כ בן ראובן למען המרכז הרפואי פדה- פוריה

"הצפון היום הוא אחת הבעיות הגדולות של החברה הישראלית! כי הצפון נשאר מאחור..." אמר ח"כ אייל בן ראובן חבר השדולה למען הגליל בכנסת, בביקור הכרות במרכז הרפואי פדה- פוריה

ח"כ אייל בן ראובן (המחנה הציוני) חבר השדולה למען הגליל בכנסת, הגיע ביום ראשון, 19.3.17 לביקור הכרות וסיור במרכז הרפואי פדה- פוריה. ח"כ בן ראובן, תושב יודפת (מוא"ז משגב) , נפגש תחילה עם הנהלת המרכז הרפואי . מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און, הציג בפניו את תהליך הפיתוח שעבר המרכז הרפואי בשנים האחרונות, "פתיחת היחידה לניתוחי לב לפני שנתיים, חוללה מהפכה של ממש עבור תושבי הצפון שעד כה היו צריכים לנסוע לבתי חולים מרוחקים. תוך זמן יחסית קצר, המערך הקרדיו- ווסקולארי שלנו ביסס את עצמו כמוביל בצפון, אין פעולה שנעשית בתחום הזה כולל פעולות מורכבות מאד , שלא נעשית אצלנו (למעט השתלות לב) . ביצענו כבר למעלה מ250 ניתוחי מעקפים , יותר מ100 TAVI (השתלה באמצעות צנתור של מסתם אורטאלי), ואנחנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק ומוצלח עם בתי החולים באזור ".

בהמשך הציג ד"ר און את האתגר הגדול- להביא למרכז הרפואי רופאים טובים מהמרכז וליצור מרכזי מצוינות וציין כי עם ההחלטה להקים מרכז שיקום לצפון בביה"ח נדרשת הקצאה דחופה של תקנים לרופאים אותם ישלח ביה"ח להכשרה כמומחים בשיקום מאחר ומדובר בהתמחות של שנתיים וחצי .

ח"כ בן ראובן ציין בתום המפגש עם ההנהלה כי התרשם מאד מתנופת הפיתוח של המרכז הרפואי פדה- פוריה והוסיף , "מבחינתי הצפון היום- הוא אחת הבעיות הכי גדולות של החברה הישראלית. כי הצפון נשאר מאחור . יש הרבה מה לעשות...לא יכול להיות שאנשים בפריפריה ימותו צעירים יותר או שיצטרכו לנסוע שעתיים, שלוש כדי לקבל טיפול רפואי . כי המשמעות היא שלא נצליח להביא אנשים לפריפריה! ...אני אשמח להיות כתובת עבורכם , נצטרך להמשיך ולדחוף ולאט לאט זה יעשה את העבודה..."