תלמידי נופרים בגליל במפגש מסכם במרכז הרפואי פדה פוריה

תלמידי תיכון נופרים בגליל הגיעו לסיור ומפגש מסכם במרכז הרפואי פדה, פוריה. הביקור במרכז הרפואי סיכם את שנת הפעילות במסגרת הפרויקט המשותף של עמותת "שיעור אחר". במסגרת פרויקט זה, מדי שבוע הגיע איש צוות מהמרכז הרפואי לתיכון בטבריה להרצות לתלמידים בנושאי בריאות ורפואה.

צוות המרכז הרפואי פדה, פוריה, העביר גם השנה שורה של הרצאות בנושאי בריאות ורפואה לתלמידי כתה י'- מדעית בתיכון נופרים בגליל. מדובר בפרויקט התנדבותי אותו יזמה עמותת "שיעור אחר". צוות המרכז הרפואי פדה- פוריה, משתתף בפרויקט "שעור אחר" זו השנה החמישית.שיתוף הפעולה המוצלח עם תיכון עמל- נופרים החל לפני שנה.במסגרת זו, אחת לשבוע, הגיעלביה"ס מרצה אחר מטעם המרכז הרפואי , והתלמידים נהנו משורה של הרצאות כמו : "נזקי העישון"- שמעון מנדל (רנטגנאי ראשי) , "מידע בסיסי וכללים להצלת חיים" - משה בן סימון (אח אחראי מלר"ד), "טכנולוגיות המידע ברפואה"- דני זוהר (מנהל מח' מערכות מידע) , "סכנת הזיהומים בבתי חולים " - קוזיתא לבאי (מפקחת אפידמיולוגית) , "השתלות איברים" - מלכה שטיין (מתאמת השתלות ואחות בכירה במלר"ד) ,"אלרגיה ואי סבילות למזון "- ד"ר אבי און (מנהל מכון גסטרו ילדים).

ביום ראשון, 5.3.17 הגיעו התלמידים למפגש מסכם בהדרכתו של ד"ר אבי פרץ. היום העמוס כלל ביקור במעבדה לבקטריולוגיה בהדרכתו של ד"ר פרץ, ביקור במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה) ובמיון ילדים בהדרכתו של האח האחראי, משה בן סימוןוסיור הכרות במרכז טנ"א לנפגעי אלימות מינית, שם שמעו הסברים מהעו"ס רוחמה כהן ומהליצנית הרפואית שושי אופיר.

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און , ברך את התלמידים בטקס הסיום ואמר, "אני מברך על שיתוף הפעולה הפורה עם תיכון נופרים. אחת המשימות החשובות שלנו במרכז הרפואי היא להגיע ולהתחבר לקהילה, אם במסגרת "שעור אחר" ואם במסגרות אחרות.באנו אליכם מתוך שאיפה להכיר לכם את העולם העשיר שלהבריאות והרפואה, בתקווה שההרצאות האלה יסקרנו אתכם לדעת יותר ואולי בעתיד תבחרו ללכת לאחד ממקצועות הבריאות אליהם נחשפתם בעזרתנו, אנו נשמח אם תושבים נוספים מהאזור יגיעו וישתלבו בעבודה במרכז הרפואי ".

שלו , אחת התלמידות אמרה במפגש המסכם, "היה מאד מעניין, ענינה אותי מאד ההרצאה של השתלות איברים שממש שינתה את מה שחשבנו עד כה על הנושא של תרומת איברים "

דוד סויסה, מנהל ביה"ס סיכם ואמר , "זכינו לפעילות של עמותת "שעור אחר" בשיתוף עם המרכז הרפואי, אנו מלאי הערכה על ההתגייסות של צוות המרכז הרפואילמען דור העתיד. המרצים התייחסו למפגשים בצורה רצינית ומקצועית, הרגשנו את המחויבות שלהם... ערך הנתינה הוא ערך מרכזי שחשוב לי להטמיע ולכן אני פונה אליכם התלמידים ומבקש שבבוא היום כשתהיו רופאים, קצינים, מהנדסים או כל מקצוע אחר , תעשו מה שהמרצים שלכם עושים, תתנדבו ותתרמו מהידע שלכם למען אחרים"