יום התנדבות לזכר מורן, במרכז הרפואי פדה פוריה

כמדי שנה באביב, התקיים טקס ויום התנדבות לזכרו של מורן כהן, במרכז הרפואי פדה פוריה.

ביום שני 6.3.17 , התקיים טקס ויום ההתנדבות לזכרו של מורן כהן, במרכז הרפואי פדה-פוריה. במסגרת היום המיוחד אשר מצוין במרכז הרפואי זו השנה העשירית , השתתפו תלמידי בר\בת מצווה מביה"ס "מול גלעד", מקבוץ אשדות יעקב איחוד, בני משפחת כהן וחברים של המשפחה, עידן גרינבאום, ראש המועצה האזורית עמק הירדן, הנהלת המרכז הרפואי ועובדים, בטקס מרגש לזכרו של מורן.

אחת עשרה שנים חלפו מאז נפילתו של מורן, במהלך מלחמת לבנון השנייה. מורן ז"ל נהרג בעת ששירת כלוחם וחובש קרבי בסיירת הצנחנים. שנה לאחר המלחמה, יזמה דגנית ארזי, המחנכת של מורן בבית הספר "מול גלעד", בשיתוף עם הוריו ועם הנהלת המרכז הרפואי, פעילות התנדבותית של התלמידים במסגרת שנת המצוות.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פתח את הטקס וסיפר על הקשר החם והמיוחד שנרקם עם הוריו של מורן, " ושוב אנו כאן, במפעל המרגש בו זכינו, לקחת חלק בהנצחת שמו של מורן אתכם, מורים ותלמידים מבית הספר "מול גלעד", באירוע של נטיעת צמחי המורן אשר עוטפים את המרכז הרפואי שלנו בצבעי הירוק והלבן, והפכו לסימן ההיכר שלנו. תודה שבחרתם בנו להיות שותפים לזיכרון שלכם, להפוך את הכאב והשכול לאירוע של נחמה והתחדשות. תודה על עזרתכם להנחיל בקרבנו את מורשתו של מורן לנתינה, סובלנות, אחריות ומסירות".

עידן גרינבאום, ראש המועצה האזורית עמק הירדן, בן קיבוץ אשדות יעקב איחוד וידיד המשפחה,
אמר " אני חש את כובד היום הזה והמשקל של המפגש המיוחד הזה. אני שולח חיבוק רחב למשפחה ומברך על הקשר החם שנוצר לאורך השנים בין ביה"ס והמרכז הרפואי. המסר שלי לכם התלמידים בשנת המצווה הוא הערך העצום של התרומה והנתינה... כל אחד מכם במקום שלו צריך לחשוב איך הוא יכול לעשות למען האחר ולמען הסביבה שאנו חיים בה. הפעילות שלכם היום היא תרומה חשובה לשיפור איכות החיים שלנו וחזות בית החולים שלנו ".

שמוליק, אביו של מורן, אמר, "משנה לשנה הטקס הופך להיות יותר מרגש, אני מלאי תודה על החיבוק החם ושיתוף הפעולה ההדוק, לפני עשר שנים כשהתחלנו עם הפעילות הזו לא ידענו שזה יוביל לכך, זה מעל ומעבר לכל הציפיות שלנו. מורן נהרג ב8.8.2006 בקרב בבינת ג'בל, אנו נושאים את הכאב מאז כואבים ומתגעגעים כל יום למה שהיה ולא ישוב עוד לעולם. מרגשת אותנו מאד הצניעות וההתייחסות האנושית של כל השותפים למיזם הזה החל מתלמידי ביה"ס, דרך המורים וצוות ביה"ס ועד לעובדי ביה"ח והנהלת המרכז הרפואי".

בתום הטקס חנה סיידא, מנהלת המשק, ליוותה את התלמידים בפעילות התנדבותית שכללה איסוף פסולת ונטיעת 100 שתילי מורן בשטח המרכז הרפואי .